Jacek Zieliński zagrał w Legii Warszawa va banque?! „Jeśli to nie wypali, to mogą być dwa zwolnienia”

Jacek Zieliński zagrał w Legii Warszawa va banque?! „Jeśli to nie wypali, to mogą być dwa zwolnienia” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Legia Warszawa zwolniła Kostę Runjaicia, zastępując go Gonçalo Feio. Roszada ta była pomysłem Jacka Zielińskiego. Piotr Koźmiński uważa, że dyrektor sportowy stołecznego klubu może nie mieć już marginesu błędu. „To była już druga autorska decyzja” - tłumaczył dziennikarz na kanale Meczyki.pl.

Mimo rozczarowujących wyników Legii Warszawa na przestrzeni ostatnich miesięcy zwolnienie Kosty Runjaicia przed zakończeniem kampanii można uznać za zaskoczenie.

Przed ogłoszeniem decyzji niemiecki szkoleniowiec wygrał spotkania z Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze, a potem zremisował z liderującą Jagiellonią Białystok.

Wicemistrzowie Polski zapewnili już sobie w kuluarach usługi następcy Runjaicia, którym został kontrowersyjny Gonçalo Feio.

Od momentu pojawienia się pierwszych informacji o nadchodzącym zatrudnieniu Portugalczyka zapewniano, iż to ruch zainicjowany przez Jacka Zielińskiego.

Podczas konferencji prasowej prezentującej Feio na nowym stanowisku narrację tę potwierdził sam dyrektor sportowy i wiceprezes zarządzający klubem, Marcin Herra.

Praca byłego opiekuna Motoru będzie zatem również rzutowała na notowaniach Zielińskiego. Te wśród kibiców i tak nie są zbyt wysokie, a to głównie z powodu niekoniecznie trafionych transferów.

Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” uważa, że margines błędu Zielińskiego znacznie się skurczył.

- To co słyszę w kuluarach, mówi się, że to była już druga autorska decyzja Jacka Zielińskiego. Jeśli to nie wyjdzie, to moim zdaniem mogą być dwa zwolnienia. Nie tylko trenera - stwierdził dziennikarz na kanale Meczyki.pl.

56-letni działacz pracuje w zarządzie Legii od 2017 roku. Cztery lata później przejął funkcję dyrektora sportowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy