Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League

Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League fot. Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Jack Grealish finalizuje swoją przeprowadzkę z Aston Villi do Manchesteru City. Szczegóły całej operacji przedstawił niezawodny Fabrizio Romano.

Kapitan ekipy z Birmingham był kuszony przez inne kluby Premier League już od 2019 rok. Najpierw mówiło się o Tottenhamie Hotspur, później Manchesterze United, ale w tej chwili w obiegu jest jedynie temat przenosin do Manchesteru City.

„Obywatele”, po zdobyciu mistrzostwa Anglii, doszli do wniosku, że potrzebują wzmocnień. Jack Grealish wydał się im odpowiednim kandydatem do gry na Etihad Stadium i tym sposobem rozpoczęły się rozmowy z „The Villans”.

Już na wstępnie Manchester City wyraził gotowość zapłacenia 100 milionów funtów, a Aston Villa, choć do najbiedniejszych nie należy, uznała, że może zgodzić się sprzedać blisko 26-letniego zawodnika za taką kwotę.

Sam Anglik zastanawiał się jeszcze, co będzie dla niego najlepsze na obecnym etapie kariery. Mógł bowiem podpisać nowy kontrakt z klubem macierzystym, przy okazji zapewniając sobie wysoką podwyżkę. Uznał jednak ostatecznie, że to właściwy moment na zmianę.

Podmioty przystąpiły do ustalenia szczegółów całej operacji i jak podaje Fabrizio Romano, dokumenty zostały już podpisane. Teraz przed Jackiem Grealishem testy medyczne. Jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, transfer definitywny stanie się faktem.

Według włoskiego dziennikarza, który uchodzi z transferowe guru, 12-krotny reprezentant „Synów Albionu” podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku, a nie brakuje spekulacji, iż w ramach porozumienia będzie inkasował nawet 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Aston Villa na odejściu lewoskrzydłowego bądź rozgrywającego zarobi równo 100 milionów funtów (w przeliczeniu 117 milionów euro). W ten sposób Grealish zrówna się w globalnym rankingu z Cristiano Ronaldo, który kosztował tyle samo, przechodząc w 2018 roku z Realu Madryt do Juventusu.

Jednocześnie będziemy świadkami największej przeprowadzki w ramach Premier League. Dotąd był nią przyjazd Harry’ego Maguire’a z Leicester City do Manchesteru United za 80 milionów funtów (87 milionów euro).

Ofensywny piłkarz zamyka swój dorobek w koszulce „The Villans” na 213 występach okraszonych 32 trafieniami i 43 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy