Jadon Sancho może trafić do Serie A

2024-06-16 14:06:30; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jadon Sancho może trafić do Serie A Fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jadon Sancho, który zakończył już swój pobyt w Borussii Dortmund, może dołączyć do Juventusu - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Anglik bardzo chciał zostać na Signal Iduna Park, a Niemcy liczyli, że uda się im dogadać z pracodawcą zawodnika.

Problem pojawił się podczas negocjacji. „Czerwone Diabły” poprosiły o 48 milionów euro, z kolei dortmundczycy byli w stanie przeznaczyć na transfer definitywny „jedynie” 35 milionów.

Ostatecznie piłkarz został pożegnany.

Wkrótce przekonamy się, gdzie w przyszłym sezonie zagra finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Niewykluczone, że spróbuje on swoich sił w nowej lidze.

„La Gazzetta dello Sport” donosi o zainteresowaniu Juventusu, który początkowo skłaniał się ku angażowi Masona Greenwooda, ale jako że sam gracz woli kontynuować grę w Hiszpanii, Włosi obrali za cel jego klubowego kolegę.

Thiago Motta zdążył zaaprobować ruch. Pozostaje dojść do porozumienia z Manchesterem United, co oczywiście nie będzie łatwe.

Również „Stara Dama” nie zamierza wykładać większych środków na operację i liczy, że uda się sfinalizować wypożyczenie z podziałem wynagrodzenia, tak jak miało to miejsce w przypadku BVB.

Jadon Sancho w sezonie 2023/2024 zgromadził 24 występy okraszone trzema trafieniami oraz trzema asystami.