Jagiellonia Białystok: Guilherme o krok od przeprowadzki do Turcji. Klub ma już na oku jego następcę

Jagiellonia Białystok: Guilherme o krok od przeprowadzki do Turcji. Klub ma już na oku jego następcę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy) | Krzysztof Stanowski

Guilherme Haubert Sityá opuści najprawdopodobniej szeregi Jagiellonii Białystok na rzecz kontynuowania swojej kariery w Konyasporze.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” uważa, że zimowa przeprowadzka 29-letniego zawodnika do tureckiego zespołu jest niemal pewna.

Brazylijczyk powinien w przeciągu kilku dni dopiąć wszystkie formalności związane ze swoją przeprowadzką do ekipy z Süper Lig.

Klub z Podlasia ma zarobić na jego sprzedaży około 100 tysięcy euro. Tak niska kwota odstępnego za lewego obrońcę jest podyktowana faktem, że jego obowiązująca umowa z Jagiellonią ulegnie wygaśnięciu wraz z końcem czerwca.

Guilherme decydując się na przenosiny do Turcji odwiedzi czwarty kraj w swojej karierze, ponieważ w przeszłości występował jeszcze w Rumunii oraz Niemczech.

29-letni defensor należy do jednych z wyróżniających się graczy w drużynie z Białegostoku, o czym świadczy fakt, że w trwających rozgrywkach zanotował cztery asysty w czternastu rozegranych meczach.

Jagiellonia rozpoczęła już gorączkowe poszukiwania jego następcy. Wspomniany dziennikarz nie wyklucza, że może nim zostać Manuel Haas z St. Pölten. Były młodzieżowy reprezentant Austrii nie może liczyć na regularną grę w barwach rodzimego klubu, w którym wystąpił w dziewięciu spotkaniach (cztery w pierwszej jedenastce) w rundzie jesiennej.

Konyaspor przejawia poważne zainteresowanie nie tylko usługami Guilherme, ale także Tarasa Romanczuka. Jednokrotny reprezentant Polski był już w przeszłości kilkukrotnie kuszony przeprowadzką do tego zespołu i na razie ani on, ani jego dotychczasowy pracodawca nie zdecydowali się na zaakceptowanie żadnej z otrzymanej propozycji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy