Jagiellonia Białystok: Guilherme o krok od przeprowadzki do Turcji. Klub ma już na oku jego następcę

Jagiellonia Białystok: Guilherme o krok od przeprowadzki do Turcji. Klub ma już na oku jego następcę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy) | Krzysztof Stanowski

Guilherme Haubert Sityá opuści najprawdopodobniej szeregi Jagiellonii Białystok na rzecz kontynuowania swojej kariery w Konyasporze.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” uważa, że zimowa przeprowadzka 29-letniego zawodnika do tureckiego zespołu jest niemal pewna.

Brazylijczyk powinien w przeciągu kilku dni dopiąć wszystkie formalności związane ze swoją przeprowadzką do ekipy z Süper Lig.

Klub z Podlasia ma zarobić na jego sprzedaży około 100 tysięcy euro. Tak niska kwota odstępnego za lewego obrońcę jest podyktowana faktem, że jego obowiązująca umowa z Jagiellonią ulegnie wygaśnięciu wraz z końcem czerwca.

Guilherme decydując się na przenosiny do Turcji odwiedzi czwarty kraj w swojej karierze, ponieważ w przeszłości występował jeszcze w Rumunii oraz Niemczech.

29-letni defensor należy do jednych z wyróżniających się graczy w drużynie z Białegostoku, o czym świadczy fakt, że w trwających rozgrywkach zanotował cztery asysty w czternastu rozegranych meczach.

Jagiellonia rozpoczęła już gorączkowe poszukiwania jego następcy. Wspomniany dziennikarz nie wyklucza, że może nim zostać Manuel Haas z St. Pölten. Były młodzieżowy reprezentant Austrii nie może liczyć na regularną grę w barwach rodzimego klubu, w którym wystąpił w dziewięciu spotkaniach (cztery w pierwszej jedenastce) w rundzie jesiennej.

Konyaspor przejawia poważne zainteresowanie nie tylko usługami Guilherme, ale także Tarasa Romanczuka. Jednokrotny reprezentant Polski był już w przeszłości kilkukrotnie kuszony przeprowadzką do tego zespołu i na razie ani on, ani jego dotychczasowy pracodawca nie zdecydowali się na zaakceptowanie żadnej z otrzymanej propozycji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy