Jagiellonia planuje przebudować skład. CZTERECH zawodników na wylocie

Jagiellonia planuje przebudować skład. CZTERECH zawodników na wylocie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy)

Damian Węglarz, Dawid Szymonowicz, Wojciech Błyszko i Böðvar Böðvarsson otrzymali zgodę od władz Jagiellonii Białystok na rozpoczęcie poszukiwań nowych pracodawców - poinformował Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Klub z Podlasia przekazał przed kilkoma dniami, że Martin Adamec, Oleg Horin oraz Orest Tkaczuk nie będą w nadchodzącym sezonie występować już w ekstraklasowym zespole.

Wiele na to wskazuje, że wkrótce do tej trójki dołączą wymienieni wyżej piłkarze, dla których miejsca w prowadzonej przez siebie drużyny nie widzi trener Iwajło Petew.

Spośród nich dość istotną rolę w Jagiellonii odgrywali w ostatnich miesiącach Węglarz i Szymonowicz. Pierwszy mógł liczyć przez większą część rozgrywek na pewne miejsce w bramce ekipy z Białegostoku, dla której rozegrał 26 spotkań i zachował w nich siedem czystych kont.

Z kolei środkowy obrońca po powrocie z wypożyczenia z Rakowa Częstochowa pojawił się siedmiokrotnie na boiskach Ekstraklasy w koszulce drużyny z Podlasia.

Znacznie mniejszy wpływ na wyniki osiągane przez Jagiellonię mieli za to Błyszko i Böðvarsson, którzy praktycznie przez cały sezon byli jedynie zawodnikami rezerwowymi, co umożliwiło im rozegranie odpowiednio czterech i jedenastu meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy