Jagiellonia z zaskakującym transferem na zamknięcie okna. OFICJALNIE: Kris Twardek zagra w Białymstoku

2020-10-05 17:53:16; Aktualizacja: 3 lata temu
Jagiellonia z zaskakującym transferem na zamknięcie okna. OFICJALNIE: Kris Twardek zagra w Białymstoku Fot. Jagiellonia Białystok
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Jagiellonia Białystok

Kris Twardek zasilił szeregi Jagiellonii Białystok.

Klub z Podlasia poinformował o nawiązaniu współpracy z dwukrotny reprezentantem Kanady i byłym członkiem czeskiej młodzieżówki.

23-letni skrzydłowy przeszedł do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z Bohemian FC i po zaliczeniu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca obecnego sezonu.

W zawartej umowie znalazł się także zapis umożliwiający drużynie z Białegostoku przedłużenie współpracy z zawodnikiem o kolejne 24 miesiące.

Kris Twardek przyszedł na świat w Toronto i pierwsze kroki w świecie futbolu stawiał w Ottawie. Na seniorskim poziomie zaistniał jednak w Anglii, gdzie przeniósł się w wieku 15 lat i zasilił szeregi akademii Millwall.

Na późniejszym etapie kariery występował w Braintree, Carlisle United oraz w irlandzkich Sligo Rovers i wspomnianym Bohemian FC, do którego trafił w lipcu 2019 roku.

Od tego czasu zdążył wystąpić w czternastu spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował cztery asysty.

W tym zespole dostąpił także zaszczytu rozegrania meczu w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy przeciwko węgierskiemu Fehérvárowi (1:1, 2:4 po karnych), w którym to zanotował asystę i nie strzelił karnego w konkursie jedenastek.