Jak trwoga to do Valencii. Ennera Valencii!

Jak trwoga to do Valencii. Ennera Valencii!
Karol Czyżowicz
Karol Czyżowicz
Źródło: Transfery.info

To spotkanie miało być wieczorynką na dobranoc dla najbardziej wytrwałych kibiców. Trzy bramki i być może narodziny nowej gwiazdy - możemy śmiało stwierdzić - nie zawiedliśmy się.

O pierwszych dwóch kwadransach możemy szybko zapomnieć, ponieważ NIC się ciekawego nie działo. Dopiero w 31 minucie odnotujemy pierwszy  „polski” akcent na mundialu. Dalekie podanie przyjmuje Carlo Costly, były zawodnik GKS-u Bełchetów i uderzeniem po krótkim rogu sensacyjnie wyprowadza reprezentacje Hondurasu na prowadzenie.

 

 




Radość ekipy ze Środkowej Ameryki nie trwała jednak długo. O sobie dał znać Enner Valencia, który wykorzystał niefrasobliwość obróców i wyrównał stan rywalizacji.



 


W drugich 45 minutach przewagę widać było po stronie "La Tri". Podopieczni Reinaldo Ruedy ruszyli do ataków i dali znać wszystkim kibicom, że to oni zamierzają zgarnąć trzy punkty. To był dzień Valencii. Nie tego z Old Trafford. Tego z Pachuchy. Rzut wolny, dośrodkowanie i Enner Valencia strzałem głową wyprowadza swoją kadrę na prowadzenie.

Fanki Ekwadoru szaleją ze szczęścia.

 


 


Natomiast fanatyczki Hondurasu wciąż miały nadzieję.

Gwiazdą dzisiejszego wieczoru był jednak Enner Valencia. Niektórzy widzieliby go już w klubach z Premier League.

 


 


Piękność na trybunach nie przełożyła się na grę. Honduranie próbowali atakować, jednak nic z tego nie wynikało. Bardziej doświadczeni Ekwadorczycy dłużej utrzymywali się przy piłce i oczekiwali końcowego gwizdka, którego się doczekali. W ostatniej kolejce będą musieli liczyć na potknięcie Szwajcarii z Hondurasem, a sami powalczą z praktycznie pewną awansu Francją.


Sam mecz być może nie powalił na kolana, jednak dla wielu europejskich skautów ze względu na osobę Ennera Valencii będzie na długo zapamiętany. Ekwadorczyk strzelił jak na razie wszystkie bramki dla swojej kadry i w klasyfikacji najlepszych strzelców plasuje się na najwyższym stopniu podium z takimi graczami jak Robi van Persie, czy Thomas Müller.

 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy