Jakub Błaszczykowski po powrocie. „Pewnych rzeczy człowiek nie oszuka”

Jakub Błaszczykowski po powrocie. „Pewnych rzeczy człowiek nie oszuka” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Polsat Sport Extra

Jakub Błaszczykowski wrócił do gry po długiej absencji. 37-latek pojawił się na murawie na kilka ostatnich minut starcia Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po meczu weteran przyznał, że koniec jego kariery zbliża się nieuchronnie.

Błaszczykowski przekonał ponownie o swym wielkim charakterze. Dla wielu piłkarzy w jego wieku zerwane więzadło oznaczałoby koniec kariery. 37-latek pracował jednak w pocie czoła nad powrotem na murawę, co ostatecznie mu się udało.

Po ponad 600 dniach absencji była gwiazda Borussii Dortmund zaliczyła kilka ostatnich minut w meczu Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla „Białej Gwiazdy” był to niezwykle udany dzień, gdyż udało się jej wygrać 3:0. W kontekście walki o bezpośredni awans to arcyważne punkty.

Ostatnie miesiące utwierdziły wybitnego reprezentanta Polski, że jego czas nieuchronnie mija. Dzięki wspomnianemu charakterowi wrócił, lecz organizm wyraźnie odmówił mu posłuszeństwa. Wychowanek Rakowa Częstochowa pogodził się z faktem, że wkrótce będzie musiał odwiesić buty na kołek.

- Radość z piłki zostanie do końca życia. Pewnych rzeczy człowiek już nie oszuka. Ja też zdaję sobie z tego sprawę. Myślę, że te dwa lata też mi pokazały, że oczywiście tej mój niepokorny i przekorny charakter nigdy mi nie pozwalał się poddać i nie mam zamiaru tego robić, ale powoli zbliża się ten moment, żeby powiedzieć „pas” - powiedział 37-latek na antenie Polsat Sport Extra.

- Na pewno jest to bardzo miłe. Dziękuję bardzo kibicom, bo odkąd wróciłem do Polski, to na każdym stadionie czułem, że kibice mają do mnie sympatię. I to jest coś pięknego. I pokazuje, że sport też potrafi łączyć, że jak człowiek pokazuje swoje wartości i gdzieś przez lata reprezentuje swój kraj, to ludzie naprawdę potrafią to docenić.

Przed Jakubem Błaszczykowskim ostatni mecz w trykocie reprezentacji. Legenda rodzimej piłki swój 109. występ w kadrze zanotuje w czerwcu podczas towarzyskiej konfrontacji z Niemcami na PGE Narodowym. Spotkanie to może również zwieńczyć jego zawodową karierę.

Kontrakt doświadczonego skrzydłowego z Wisłą Kraków wygasa już po sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy