Jakub Moder z pierwszą asystą w Premier League

Jakub Moder zanotował asystę w meczu pierwszej kolejki Premier League pomiędzy Burnley a Brighton & Hove Albion (1:2).

Moder rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 72. minucie, zmieniając Stevena Alzate. Dosłownie chwilę później polski zawodnik maczał palce przy trafieniu dla „Mew”. 22-latek dostał piłkę na skrzydło i z linii końcowej płasko dograł ją Nealowi Maupayowi, a ten zamienił podanie na gola.

Brighton doprowadziło w ten sposób do remisu. Na samym początku meczu bramkę dla Burnley zdobył bowiem James Tarkowski.

Kilka minut później drugiego gola dla Brighton strzelił Alexis Mac Allister, któremu asystował Pascal Groß. „Mewy” wygrały 2:1, udanie rozpoczynając sezon.

Drugi z Polaków reprezentujących barwy Brighton - Michał Karbownik siedział na ławce rezerwowych.

W drugiej kolejce zespół Polaków zmierzy się z Watfordem.