Jakub Świerczok błyszczy w Japonii. Hat-trick w azjatyckiej Lidze Mistrzów!

Jakub Świerczok błyszczy w Japonii. Hat-trick w azjatyckiej Lidze Mistrzów! fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer

Jakub Świerczok znakomicie rozpoczyna swoją japońską przygodę. W zakończonym meczu jego Nagoyi Grampus z południowokoreańskim Daegu FC ustrzelił hat-tricka.

Latem tego roku Piast Gliwice zdecydował się wykupić kartę zawodniczą reprezentanta Polski, ale niedługo nacieszył się jej posiadaniem. Napastnik szybko został sprzedany z zyskiem do Nagoyi Grampus, która wygrała tym samym rywalizację o jego usługi między innymi z Zenitem Sankt Petersburg, który również był zainteresowany.

Japończycy wydali na Świerczoka ponad dwa miliony euro wliczając w to bonusy, ale nie wygląda na to, by mieli żałować tej inwestycji. Zawodnik bardzo szybko na tyle spodobał się tamtejszym trenerom, że ci krok po kroku dawali mu coraz to większe szanse na grę. Już w trzecim występie w roli rezerwowego ustrzelił gola w Pucharze Cesarza i mecz po meczu zdobywał coraz więcej minut na boisku. We wtorkowym starciu w Lidze Mistrzów spędził na murawie już 85 minut i także tym razem jego drużyna tego nie żałuje.

Nagoya zmierzyła się u siebie w pierwszym meczu 1/8 finału azjatyckiej Champions League z południowokoreańskim Daegu FC. Spotkanie zaczęło się lepiej dla przyjezdnych, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik. Już po ośmiu minutach odpowiedział nie kto inny jak Jakub Świerczok, choć jego zespół i tak schodził na przerwę w przegranej pozycji. Na tablicy widniał wynik 1:2.

Nie podcięło to jednak skrzydeł Świerczokowi i jego kolegom. W 63. i 65. minucie Polak zadał przeciwnikom dwa szybkie ciosy, doprowadzając najpierw do wyrównania, a następnie wyprowadzając Nagoyę na prowadzenie. Formalności dopełnił Shinnosuke Nakatani, ale to niewątpliwie 28-letni tyszanin został bohaterem meczu.

Z racji, że w 1/8 finału oraz w ćwierćfinałach AFC Champions League rozgrywane jest tylko jedno spotkanie, Nagoya Grampus już teraz może cieszyć się z awansu do następnej rundy. Rywal Świerczoka i spółki zostanie wylosowany ze zwycięzców kolejnych spotkań. Jeszcze we wtorek w wschodnioazjatyckiej części turnieju Ulsan Hyundai zmierzy się z Kawasaki Frontale, a następnego dnia Jeonbuk Hyundai Motors podejmie BG Pathun United, zaś Cerezo Osaka zagra z Pohang Steelers.