Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Filip Trokielewicz [Twitter]

Jakub Świerczok przeszedł testy medyczne przed przenosinami do Zagłębia Lubin - informuje Filip Trokielewicz. Ostatecznego porozumienia w kwestii transferu na razie jednak nie ma.

W organizmie Jakuba Świerczoka wykryto kilka miesięcy temu niedozwolone substancje i został on ukarany czteroletnią dyskwalifikacją. Polak nie zamierzał się jednak z tym zgadzać i udał się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, a ten przyznał mu rację.

Napastnik może zatem z powodzeniem wrócić do futbolu. Ma wprawdzie ważny kontrakt z Nagoyą Grampus, ale niemalże na pewno tam nie pozostanie.

Wydaje się, że jego nowym pracodawcą zostanie Zagłębie Lubin, o czym informował wcześniej Szymon Janczyk. Filip Trokielewicz dodaje natomiast, że Świerczok przeszedł już testy medyczne, ale na razie nie udało się jeszcze dopiąć wszystkich szczegółów transakcji.

Jeśli 30-latek rzeczywiście zakotwiczy w zespole Waldemara Fornalika, będzie to jego powrót, bo występował w drużynie „Miedziowych” w latach 2017-2018.

Później Świerczok był jeszcze związany z Łudogorcem Razgrad i Piastem Gliwice, a następnie trafił do Japonii.

Dużym problemem w przypadku atakującego może okazać się długa przerwa. Po raz ostatni wystąpił on w oficjalnym meczu 27 listopada 2021 roku.

Pochodzący z Tych zawodnik ma na swoim koncie sześć występów w dorosłej reprezentacji Polski. Jest on uczestnikiem EURO 2020.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy