Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie

Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Jakub Świerczok, który był zawieszony za doping, wkrótce wróci do gry - informuje na łamach Weszlo.com Szymon Janczyk. Polak wygrał sprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie i może wkrótce zasilić Zagłębie Lubin.

Jakub Świerczok ma za sobą ciężki okres, bo w październiku został skazany na czteroletnią dyskwalifikację po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje. Od tamtej pory Polak walczył jednak o uniewiennie i udał się ze sprawą do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Według informacji, które podaje na łamach Weszlo.com Szymon Janczyk, organ uznał, że może on wrócić do wyczynowego uprawiania piłki nożnej i wygląda na to, że wkrótce ujrzymy go ponownie na boisku.

Pytają o niego japońskie kluby. W tym momencie najbliżej mu jednak do Zagłębia Lubin.

Prowadzone są rozmowy pomiędzy władzami „Miedziowych” a otoczeniem zawodnika i bardzo możliwe, że wkrótce ponownie ujrzymy go w Ekstraklasie.

30-latek ma wprawdzie ważny kontrakt z japońskim zespołem Nagoya Grampus, ale ten wkrótce zostanie rozwiązany. Japończycy chcieli się go pozbyć i teraz pojawi się ku temu sposobność.

Świerczok to były zawodnik między innymi Polonii Bytom, Cracovii, Łudogorca Razgrad i Piasta Gliwice.

W latach 2017-2018 przywdziewał trykot Zagłębia Lubin i jeśli podpisze z nim kontrakt, będzie to jego powrót.

To potencjalnie znakomita wiadomość dla Waldemara Fornalika, który bardzo mocno naciskał na sprowadzenie napastnika.

Problemem w przypadku sześciokrotnego reprezentanta Polski może okazać się brak rytmu meczowego. Po raz ostatni pojawił się on bowiem na boisku pod koniec 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy