Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie

Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Jakub Świerczok, który był zawieszony za doping, wkrótce wróci do gry - informuje na łamach Weszlo.com Szymon Janczyk. Polak wygrał sprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie i może wkrótce zasilić Zagłębie Lubin.

Jakub Świerczok ma za sobą ciężki okres, bo w październiku został skazany na czteroletnią dyskwalifikację po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje. Od tamtej pory Polak walczył jednak o uniewiennie i udał się ze sprawą do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Według informacji, które podaje na łamach Weszlo.com Szymon Janczyk, organ uznał, że może on wrócić do wyczynowego uprawiania piłki nożnej i wygląda na to, że wkrótce ujrzymy go ponownie na boisku.

Pytają o niego japońskie kluby. W tym momencie najbliżej mu jednak do Zagłębia Lubin.

Prowadzone są rozmowy pomiędzy władzami „Miedziowych” a otoczeniem zawodnika i bardzo możliwe, że wkrótce ponownie ujrzymy go w Ekstraklasie.

30-latek ma wprawdzie ważny kontrakt z japońskim zespołem Nagoya Grampus, ale ten wkrótce zostanie rozwiązany. Japończycy chcieli się go pozbyć i teraz pojawi się ku temu sposobność.

Świerczok to były zawodnik między innymi Polonii Bytom, Cracovii, Łudogorca Razgrad i Piasta Gliwice.

W latach 2017-2018 przywdziewał trykot Zagłębia Lubin i jeśli podpisze z nim kontrakt, będzie to jego powrót.

To potencjalnie znakomita wiadomość dla Waldemara Fornalika, który bardzo mocno naciskał na sprowadzenie napastnika.

Problemem w przypadku sześciokrotnego reprezentanta Polski może okazać się brak rytmu meczowego. Po raz ostatni pojawił się on bowiem na boisku pod koniec 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy