Jakub Świerczok z zagranicznym transferem zaraz po EURO?!

Jakub Świerczok z zagranicznym transferem zaraz po EURO?! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fanatik

Jakub Świerczok może latem opuścić latem Łudogorec Razgrad, o czym informuje „Fanatik”. Zainteresowanie reprezentantem Polski przejawia Trabzonspor.

Ostatnie miesiące są dla Jakuba Świerczoka niezwykle udane. Wszystko zaczęło się tak naprawdę w sierpniu 2020 roku, kiedy to w ramach wypożyczenia zamienił Łudogorec Razgrad na Piasta Gliwice.

W Polsce napastnik odżył i stał się jednym z najlepszych atakujących ligi. Jego dobrą formę dostrzegł zresztą selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa.

Portugalczyk powołał go na zbliżające się Mistrzostwa Europy, a ten już w pierwszym meczu przeciwko Rosji odpłacił mu się bramką. Wydaje się, że w obliczu kontuzji Arkadiusza Milika, jest on w tej chwili drugim wyborem szkoleniowca, po Robercie Lewandowskim.

Wydaje się zatem, że 28-latek będzie miał na turnieju okazję, by pokazać się szerszej publiczności, a to z kolei może spowodować, że latem zmieni pracodawcę. Piast ma wprawdzie opcję na wykup piłkarza, ale może po prostu nie być w stanie sprostać oczekiwaniom bułgarskiego klubu.

To powoduje, że wiele ekip przygląda się sytuacji atakującego. Niewykluczone, że w kolejnym sezonie będziemy mieli okazję obserwować go w lidze tureckiej.

Tak przynajmniej twierdzą zarówno media bułgarskie, jak i te zlokalizowane nad Bosferem. Według ich informacji chęć pozyskania reprezentanta Polski przejawia Trabzonspor.

Napastnik nie jest zresztą jedynym piłkarzem, o którego względy zabiega czwarty zespół poprzedniego sezonu tureckiej ekstraklasy. O krok od transferu jest Marek Hamšík.

Wcześniej informowano już oficjalnie o pozyskaniu Gervinho z Parmy oraz Bruno Peresa z AS Romy.

Jeśli do transakcji rzeczywiście dojdzie, to Świerczok zapisałby się w historii tego klubu jako kolejny Polak. W przeszłości barw tej ekipy bronili Paweł i Piotr Brożkowie, Arkadiusz Głowacki, a także Adrian Mierzejewski. Być może wkrótce dołączy do tej listy urodzony w Tychach napastnik.

Były zawodnik między innymi FC Kaiserslautern rozegrał w niedawno zakończonym sezonie łącznie 28 spotkań. W tym czasie strzelił 17 bramek i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy