James Rodríguez zaliczy szybki powrót do Europy?! Klauzula umożliwia mu transfer do konkretnego klubu

James Rodríguez zaliczy szybki powrót do Europy?! Klauzula umożliwia mu transfer do konkretnego klubu fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS

James Rodríguez może nie zabawić zbyt długo w katarskim Al-Rayyan. Wszystko przez specjalny zapis zawarty w kontrakcie, który pozwala mu na bezproblemowe przeniesienie się do... Paris Saint-Germain - poinformował „AS”.

Everton spełnił przed rokiem życzenie Carlo Ancelottiego, który pragnął posiadać w prowadzonym przez siebie angielskim zespole swojego byłego podopiecznego z Realu Madryt. Cała operacja odbyła się na bardzo korzystnych warunkach dla ekipy z niebieskiej części Liverpoolu, ponieważ „Królewscy” byli do tego stopnia zdeterminowani na rozstanie z reprezentantem Kolumbii, że zgodzili się na przedwczesne zakończenie z nim współpracy na zasadzie wolnego transferu.

Nominalny ofensywny pomocnik nie miał większych kłopotów z odnalezieniem się w szeregach „The Toffees” i stosunkowo szybko zaczął odgrywać jedną z pierwszoplanowych ról w klubie. Ta sytuacja uległa później zmianie przez pojawienie się problemów zdrowotnych i następnie odejście włoskiego szkoleniowca do Realu Madryt. W ten sposób James Rodríguez stał się już zbytecznym balastem dla Evertonu, który w minionych miesiącach dążył do jego sprzedaży. Żaden z europejskich klubów nie był jednak w stanie sprostać oczekiwaniom angielskiego zespołu lub samego Kolumbijczyka.

W związku z tym wielu ekspertów przypuszczało, że ekipa z Goodison Park zostanie zmuszona do dalszego utrzymywania 30-latka przynajmniej do zimowego okna transferowego. 

Na horyzoncie pojawiła się jednak dla nich nadzieja w postaci przejścia Kolumbijczyka do katarskiego Al-Rayyan, którą udało się w pełni sfinalizować.

Ofensywny gracz trafił do azjatyckiej drużyny za stosunkowo skromna opłatę w wysokości 8 milionów euro i związał z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

James Rodríguez może jednak nie zagrzać zbyt długo miejsca w tej drużynie z uwagi na zapisaną klauzulę w zawartym porozumieniu, które umożliwia mu zaliczenie bezproblemowego powrotu do Europy.

Dziennikarze „AS-a”, którzy ujawnili te informację, uważają, że Kolumbijczykowi marzy się zasilenie szeregów Paris Saint-Germain. I to właśnie właściciele francuskiego zespołu mogą w każdej chwili złożyć mu ofertę, która w przypadku jego akceptacji pozwoli mu dołączyć do ekipy z Parc des Princes w ramach wolnego transferu.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby aktualny lider Ligue 1 był w ogóle zainteresowany nawiązaniem współpracy z 30-latkiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy