James skreślony przez Zidane’a

James skreślony przez Zidane’a fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Marca

Na początku bieżącego tygodnia hiszpańskie obywatelstwo otrzymał James Rodríguez. To powinno ułatwić mu powrót do Realu Madryt, z którego jest obecnie wypożyczony. Stanowisko madrytczyków nie uległo jednak zmianie.

Kolumbijski rozgrywający odszedł z Santiago Bernabéu, ponieważ nie mógł znaleźć wspólnego języka z Zinédine'em Zidane'em. Francuz nie potrafił znaleźć dla niego miejsca w składzie. W związku z tym 27-latek wybrał ofertę Bayernu Monachium, do którego został wypożyczony na dwa sezony.

Bawarczycy posiadają opcję kupna za 42 miliony euro, lecz decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Kilka tygodni temu pojawiła się za to informacja, że sam zainteresowany nie chce zostać w Monachium.

W międzyczasie gracz otrzymał hiszpańskie obywatelstwo, co teoretycznie powinno ułatwić mu powrót do Realu Madryt. Bowiem z hiszpańskim paszportem nie zajmuje jednego z trzech miejsc przeznaczonych dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej.

Priorytetem „Królewskich” jest angaż Edena Hazarda i w przypadku powodzenia operacji sprowadzenia go do stolicy Hiszpanii dla Jamesa Rodrígueza kolejny raz może zabraknąć miejsca w projekcie „Zizou”.

Na ten moment wydaje się, że po sezonie 70-krotny reprezentant Kolumbii wróci na Santiago Bernabéu. Wówczas trafi na listę transferową, a chętnych na jego pozyskanie już teraz nie brakuje. Według „Marki może on trafić do Juventusu czy Napoli. Ponadto w grę wchodzi transfer do Premier League. 

Biorąc pod uwagę bieżącą kampanię, 27-latek wystąpił w 25 meczach, strzelił siedem goli i zanotował sześć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy