James Ward-Prowse nie myśli o transferze

James Ward-Prowse nie myśli o transferze
Tomasz Gadaj
Tomasz Gadaj
Źródło: SkySports

James Ward-Prowse, niespełna 18-letni pomocnik Southampton, nie zamierza w najbliższym czasie odchodzić z St Mary's Stadium.

„Święci” słyną z promowania młodych zawodników. Dzięki klubowi z południa Anglii w ostatnich latach piłkarski świat poznał takich graczy jak Gareth Bale, Theo Walcott, czy Alex Oxlade-Chamberlain. Urodzony w 1994 roku Ward-Prowse od tego sezonu jest podstawowym zawodnikiem drużyny Nigela Adkinsa, zaliczając jak dotąd 9 występów w Premier League.

Reprezentant Anglii U-19 łączony jest z transferem do kilku silniejszych zespołów, jednak sam zainteresowany podkreśla, że na razie skupiony jest na rozwijaniu umiejętności w Southampton. Wzorem dla nastolatka jest jego kolega z drużyny, Adam Lallana.

- To był dla mnie bardzo intensywny rok i na razie nie myślę o wielkim transferze. Chciałbym po prostu być jak najlepszym piłkarzem dla mojego klubu. Jako wychowanek tej akademii zawsze będę porównywany z Garethem Bale'm, jednak moim celem jest przede wszystkim dobro zespołu. Staram się naśladować Adama Lallanę, ponieważ jest chłopakiem stąd, który znajduje się w kadrze od wielu lat. To nasz kapitan i został powołany do reprezentacji Anglii. Jest idealnym przykładem, chciałbym być taki jak on.- stwierdził Ward-Prowse.

Nigel Adkins, menedżer Southampton, jest pewien, że pomocnik nie będzie kolejną młodą gwiazdą, która szybko zostanie wykupiona przez klub z czołówki Premier League.

- James to młody człowiek z wielką przyszłością, ale dlaczego miałby odejść? Jesteśmy ambitną drużyną, chcemy odnosić sukcesy.- powiedział 47-letni Anglik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy