Jamie Carragher przestrzegł Mikela Artetę. „Z tym piłkarzem w składzie Arsenal może zapomnieć o mistrzostwie Anglii”

Jamie Carragher przestrzegł Mikela Artetę. „Z tym piłkarzem w składzie Arsenal może zapomnieć o mistrzostwie Anglii” fot. Sky Sports
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: CBS Sports

Szanowany w roli piłkarskiego eksperta Jamie Carragher pokusił się o stwierdzenie, że Arsenal nie wygra pierwszego od 20 lat mistrzostwa Anglii, jeśli Mikel Arteta będzie stawiał na bramce Aarona Ramsdale'a.

Wspomniany przez 45-latka zawodnik pola bramkowego przebywa na The Emirates od sierpnia 2021 roku. Wówczas wzniósł się na wyższy poziom, przechodząc z Sheffield United za 28 milionów euro. Z biegiem czasu stał się numerem jeden po „wygryzieniu” ze składu Bernda Leno, wypełniającego obecnie kontrakt w Fulham.

Jeszcze do niedawna Ramsdale był nie do ruszenia w hierarchii golkiperów Mikela Artety. Zdaje się jednak, że sytuacja zmienia się na oczach fanów „Kanonierów”, a to za sprawą wysokich notowań sprowadzonego z Brentford Davida Rayi.

Powszechna opinia głosi, że Hiszpan niemal w każdym aspekcie prezentuje się lepiej od wychowanka „Szabelek”.

Takie zdanie podziela również Carragher, równocześnie przestrzegając Mikela Artetę, aby nie ulegał pokusie rotowania między słupkami, gdyż to „doskonały” przepis na wyłączenie się z walki o trofeum w Premier League.

– Jestem przekonany w stu procentach, że Raya jest lepszym bramkarzem niż Ramsdale. Arsenal za nic w świecie nie sięgnie po mistrzostwo Anglii z Aaronem w składzie. Nie ma szans – skwitował były piłkarz Liverpoolu w rozmowie dla CBS Sports.

– Ramsdale gra w Arsenalu, a nie może załapać się na bramkę w reprezentacji Anglii – zauważył.

25-latek zachował na razie tylko jedno czyste konto w pięciu spotkaniach, podczas gdy nowy nabytek z Brentford zainkasował o jedno więcej po zaledwie dwóch startach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy