Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej”

Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” fot. MDI / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Telegraph

Ludzie związani z piłką nożną, niemal od rana, atakują format Superligi. Jednym z nich jest legenda Liverpoolu, Jamie Carragher.

Angielskie ekipy w Superlidze stanowią aż połowę założycielskiej dwunastki. Liverpool jest jednym z nich. Klub oficjalnie potwierdził ten fakt w niedzielę.

Premier League wydała oświadczenie, w którym potępiła idee utworzenia SuperLigi. Podobnie postąpiło FA. Mimo to, zespoły wydają się być zdecydowane na swój „bunt”.

Były obrońca Liverpoolu, Jamie Carragher, nie może się z tym pogodzić. Po tym, jak Liverpool opublikował oświadczenie na swoim koncie na Twiterze, Carragher odpowiedział na nie za pośrednictwem właśnie tej platformy.

„Co za żenujące postępowanie. Pomyślcie o tych wszystkich ludziach, którzy byli tu przed nami, którzy byliby równie zażenowani” - napisał 43-latek.

Następnie zdobywca jedenastu trofeów w barwach „The Reds” rozwinął swoją myśl na łamach „The Telegraph”.

- Im więcej czytam o propozycji Superligi, tym bardziej wydaje mi się, że właściciele Liverpoolu muszą lubić puste stadiony, ponieważ wszystko, co zrobili, to zwiększyli prawdopodobieństwo masowego strajku kibiców. Na tym polega piękno ligowej piłki nożnej, w której liczy się każda akcja i każdy punkt.

- Dlatego, jako były zawodnik Liverpoolu, przyprawia mnie o mdłości, że reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej, która chce usunąć to zagrożenie, tworząc kulturę, w której nie musimy już walczyć o nasz sukces. To przeciwieństwo wszystkiego, za czym się opowiadam. To jest zdrada ideałów, które pozwoliły klubowi wyjść z drugiej ligi i zostać sześciokrotnym mistrzem Europy – stwierdził oburzony Carragher.

Podobnego zdania są kibice Liverpoolu, którzy wywiesili dziś przed bramami Anfield transparenty, na których wyrażają swój sprzeciw w sprawie dołączenia „The Reds” do Superligi.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy