Jamie Vardy jak David Beckham. Anglik został współwłaścicielem amerykańskiego klubu [OFICJALNIE]

Jamie Vardy jak David Beckham. Anglik został współwłaścicielem amerykańskiego klubu [OFICJALNIE] fot. Rochester Rhinos
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rochester Rhinos

Jamie Vardy stał się współwłaścicielem zespołu Rochester Rhinos, który powraca do rywalizacji na piłkarskiej mapie Stanów Zjednoczonych.

Legenda Leicester City postanowiła obrać drogę wyznaczoną w przeszłości przez Davida Beckhama i zdecydowała się zainwestować prywatne środki w nabycie pakietu akcji w amerykańskiej drużynie piłkarskiej.

34-letni zawodnik postanowił wspomóc finansowo Rochester Rhinos i w ten sposób stał się współwłaścicielem zespołu jako jeden z mniejszościowych udziałowców.

W ten sposób Jamie Vardy przyczynił się do powrotu „Nosorożców” na piłkarską mapę Stanów Zjednoczonych po czteroletniej przerwie.

Klub ze stanu Nowy Jork został założony w 1996 roku i przed powołaniem do życia Major League Soccer rywalizował w A-League, gdzie trzykrotnie udało mu się zdobyć mistrzostwo kraju (1998, 2000, 2001) oraz raz wygrać US Open Cup (1999).

W późniejszych latach Rochester Rhinos borykało się z różnego rodzaju problemami natury finansowo-organizacyjnej, ale mimo to udało mu się w 2015 roku zanotować swój ostatni poważny sukces w postaci wygrana USL Championship (druga klasa rozgrywkowa).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy