Jan Urban zwolniony, transfer Górnika Zabrze odwołany

Jan Urban zwolniony, transfer Górnika Zabrze odwołany fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Maciej Gostomski [Instagram] | Tomasz Włodarczyk

Maciej Gostomski pomimo tego, że był o krok od transferu do Górnika Zabrze, zostaje w Górniku Łęczna. Transakcja nie dojdzie jednak do skutku przez wzgląd na odejście Jana Urbana - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Górnik Zabrze rozpocznie kolejny sezon pod wodzą Jana Urbana. Prowadzony przez niego zespół pomimo problemów kadrowych, był w stanie zakończyć sezon w środku tabeli.

Były więc przesłanki ku temu, że to właśnie on będzie odpowiadał za wyniki „Trójkolorowych” w kolejnym sezonie Ekstraklasy. We wtorek pojawił się jednak niespodziewany komunikat, w którym poinformowano o zwolnieniu 60-latka.

Na ten moment nie wiadomo, kto go zastąpi. Jednym z głównych kandydatów jest były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Okazuje się, że odejście Jana Urbana to niejedyna wiadomość, którą Górnik w ostatnich dniach zaskoczył. O krok od przenosin do tej ekipy był bowiem Maciej Gostomski, który zjawił się już w Zabrzu.

Do transakcji jednak ostatecznie nie dojdzie. Zawodnika Górnika Łęczna usłyszał bowiem, że pozyskanie go to autorski pomysł Urbana, a skoro ten odchodzi, to 33-latek również nie ma co liczyć na angaż.

Co na to Gostomski? Skwitował to na Instagramie zdaniem: „Życie jeszcze nie raz mnie zaskoczy”.

Były zawodnik między innymi Legii Warszawa i Lecha Poznań rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 34 mecze. W sześciu z nich notował czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy