Janusz Filipiak zaskakująco o Michale Probierzu. „Długo w ogóle nie był zainteresowany pracą selekcjonerską”

Janusz Filipiak zaskakująco o Michale Probierzu. „Długo w ogóle nie był zainteresowany pracą selekcjonerską” fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Profesor Janusz Filipiak wypowiedział się na temat zatrudnienia Michała Probierza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Właściciel Cracovii zapewnił, że szkoleniowiec nie był w ogóle zainteresowany pełnieniem tej roli w trakcie ich wspólnej pracy.

Wybór blisko 51-letniego trenera na następcę zwolnionego Fernando Santosa jest szeroko komentowane przez środowisko piłkarskie. Swój głos na ten temat postanowił zabrać też profesor Janusz Filipak, który miał okazję współpracować z nowym selekcjonerem w Cracovii w latach 2017-2021.

Początkowo Michał Probierz pełnił w „Pasach” wyłącznie rolę szkoleniowca, ale potem został awansowany do pełnienia jednocześnie funkcji wiceprezesa. Łączenie tych dwóch ról pozwoliło mu wywalczyć z krakowskim zespołem Puchar oraz Superpuchar Polski.

Z tymi sukcesami nie przyszły kolejne i w efekcie obie strony rozstały się w trakcie sezonu 2021/2022. Po nastaniu tego momentu nie żywiły do siebie urazy, o czym przekonuje profesor Janusz Filipiak na łamach „WP SportoweFakty”.

- Dzwonił do mnie po nominacji, ale ja byłem na spotkaniu. Potem ja oddzwaniałem, ale on miał konferencję i serię wywiadów. Na pewno się „złapiemy”. Mamy dobrą relację, kontaktujemy się. Jakiej rady mu udzielę? Żeby miał zdrowe nerwy i zachowywał spokój. Wtedy sobie poradzi - przyznał.

Właściciel Cracovii nie szczędził również pozytywnych słów pod adresem nowego selekcjonera.

- Trener Probierz jest bardzo pracowity - to jego wielki atut. Na punkcie futbolu jest pozytywnym wariatem. Żyje piłką od rana do wieczora. W tym zawodzie taka pasja do pracy to pożądana cecha - stwierdził

- Ma poczucie własnej wartości. W sensie pozytywnym, to nie jest arogancja. Nie musi nikogo udawać, nie musi nikomu niczego udowadniać. To pomaga. W reprezentacji są piłkarze z różnych bajek i tam jest potrzebny trener, który potrafi trzymać dyscyplinę, ale który potrafi również słuchać, rozmawiać i szukać porozumienia. Taki jest trener Probierz. Wbrew krzywdzącej opinii, która krąży na jego temat, to nie jest autokrata. To sprawny menedżer z mocną osobowością - dodał.

Profesor Filipiak przyznał także, że blisko 51-letni szkoleniowiec nie był swego czasu w ogóle zainteresowany pracą w charakterze selekcjonera.

Rzeczywistość pokazała jednak zupełnie co innego, ponieważ przed objęciem obecnego stanowiska odpowiadał za wyniki reprezentacji Polski U-21.

- Trener Probierz długo w ogóle nie był zainteresowany pracą selekcjonerską. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie, kiedy pracował w Cracovii, a on konsekwentnie zarzekał się, że nie chce pracować w ten sposób. Jak się okazało, nie było to prawdą, bo gdzieś z tyłu głowy miał myśl o tej posadzie - zdradził właściciel Cracovii, wierzący w swojego byłego podwładnego.

- To najlepszy wybór na ten moment, na te okoliczności. Jeśli on nie uporządkuje tego b... bałaganu, to nikomu innemu też się nie uda. W drużynie są podziały, piłkarze są zniechęceni. Misja jest trudna, ale nie niemożliwa. Trener Probierz to ktoś, kto lubi takie wyzwania - zapewnił.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy