Japończycy z najwyższym zwycięstwem od 1967 roku. Do rekordu zabrakło niewiele

Japończycy z najwyższym zwycięstwem od 1967 roku. Do rekordu zabrakło niewiele
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Japonia nie miała skrupułów w meczu z Mongolią. Potentat azjatyckiej piłki strzelił rywalowi w kwalifikacjach Mistrzostw Świata aż 14 bramek.

Tym samym teoretycznym gościom (w praktyce mecz rozgrywano w japońskiej Chibie) zabrakło tylko jednego trafienia do wyrównania rekordowego wyczynu z 27 września 1967 roku, gdy pokonali Filipiny w stosunku 15-0.

W meczu z Mongolią gole dla Japonii, która ma już zapewniony awans do kolejnej fazy eliminacji do mundialu, strzelali: Yuya Osako (trzy), Kyogo Furuhashi (dwa), Sho Inagaki (dwa), Junya Ito (dwa) Takumi Minamino, Daichi Kamada, Hidemasa Morita, Takuma Asano, a do tego trzeba dodać samobójcze trafienie Khasha-Erdene Tuyii.

Wynik został wyśrubowany w samej końcówce meczu, gdy Mongołowie już całkowicie się pogubili. Podczas doliczonych trzech minut padły aż trzy gole.

Japończycy w dwumeczu strzelili Mongołom aż 20 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy