Jarosław Królewski skomentował zwycięstwo Wisły Kraków

2024-08-30 00:53:50; Aktualizacja: 2 dni temu
Jarosław Królewski skomentował zwycięstwo Wisły Kraków Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Jarosław Królewski [Twitter]

Wisła Kraków w ładnym stylu żegna się z europejskimi pucharami. Piłkarze Kazimierza Moskala pokonali Cercle Brugge 4-1 w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. W pierwszym spotkaniu jednak ekipa spod Wawelu uległa przeciwnikowi aż 1-6. O komentarz pokusił się prezes i właściciel Jarosław Królewski.

Po porażce 1-6 w Krakowie kibice Wisły nie mieli zbyt wielkich oczekiwań co do rewanżowego starcia z Cercle Brugge w ramach eliminacjach do Ligi Konferencji. Nie było jednak wątpliwości, że pod Wawelem chcą się godnie pożegnać z kontynentalnymi rozgrywkami.

Ekipa Kazimierza Moskala od samego początku ruszyła zatem do ataku, co mocno zaskoczyło Belgów. Do przerwy goście prowadzili 2-0, dając sobie nadzieje na drugą połowę.

Po zmianie stron na trzybramkowe prowadzenie Wisłę wyprowadził Patryk Gogół. Później Cercle odpowiedziało, ale ostatnie słowo należało do triumfatora poprzedniej edycji Pucharu Polski. „Biała Gwiazda” ostatecznie wygrywa 4-1, ale żegna się z pucharami. Teraz nie pozostaje nic innego, jak skupić się na krajowym podwórku i powrocie do Ekstraklasy.

O komentarz pokusił się prezes i właściciel, Jarosław Królewski.

„Drodzy sympatycy piłki nożnej,

Dziś definitywnie kończymy piękną przygodę Wisły Kraków w Pucharach Europejskich, wygrywając w ostatnim meczu z Cercle 4-1.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. To było dla nas, dla mnie ekstremalnie ważne.

Dziękuje naszemu sztabowi, piłkarzom, kibicom, pracownikom, partnerom i sponsorom tym obecnym i wszystkim przeszłym, którzy pracowali z nami nad tą niezwykłą historią, którą udało się napisać, a która pozostanie z nami już na długo.

To dla nas ważne doświadczenie. Jestem dumny z naszego zespołu za odwagę i wolę walki i serce na boisku oraz poza nim.

Przed nami kolejne wyzwania. Wiele pracy przed nami. Warto wspierać ten klub. Jest po prostu wyjątkowy” - napisał.