2024-07-27 18:40:23; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jarosław Kubicki przymierzył dwa razy! Jagiellonia Białystok na prowadzeniu [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Jagiellonia Białystok w ligowym meczu z Radomiakiem Radom już do przerwy cieszyła się z dwubramkowego prowadzenia. Ta sztuka udała jej się za sprawą dwóch pięknych trafień, którymi popisał się Jarosław Kubicki.

Jagiellonia Białystok na inauguracje nowego sezonu polskiej Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością Puszczę Niepołomice 2-0, a następnie udanie rozprawiła się w eliminacjach Ligi Europy z litewską drużyną FK Panevėžys.

Podopieczni trenera Adriana Siemieńca mogli zatem ze spokojną głową przejść do drugiego ligowego meczu, w którym dane im było zmierzyć się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Cel tym razem był taki sam, a więc powrót na Podlasie z kompletem punktów.

Urzędujący mistrz Polski już po pierwszej połowie mógł odetchnąć z dużą ulgą, bowiem za sprawą dwóch pięknych bramek Jarosława Kubickiego z 34. oraz 40. minuty wyszedł na cenne i solidne prowadzenie. Oba gole 28-latka padły po jego precyzyjnych uderzeniach z dystansu, z którymi nie poradził sobie Maciej Kikolski.

Do przerwy rezultat na stadionie w Radomiu nie uległ już zmianie, dzięki czemu podopieczni trenera Siemieńca zeszli do szatni z zaliczką dwóch zdobytych bramek.