Jarosław Niezgoda: PZPN uderza w Portland Timbers. Może dojść nawet do zakazu transferowego

Jarosław Niezgoda: PZPN uderza w Portland Timbers. Może dojść nawet do zakazu transferowego fot. Portland Timbers
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Joanna Misiewicz

Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął procedurę egzekwowania na Portland Timbers wypłacenia należnych klauzul byłym klubom Jarosława Niezgody, informuje Joanna Misiewicz.

Jarosław Niezgoda trafił do amerykańskiej Major League Soccer z Legii Warszawa w 2020 roku. Po wielu perturbacjach transakcje udało się doprowadzić do końca, a Portlad Timbers zobligowało się do zapłacenia za Polaka kwoty przekraczającej pięć milionów dolarów. O tym, jak ambitne plany miał klub wobec napastnika, świadczyć może fakt, iż został on wpisany na listę „Designated Players”, co oznacza, że jego zarobki mogą być wyższe i nie wliczają się w czapkę płac.

Nad transferem zawisło widmo procesu sądowego, bowiem okazuje się, iż działacze nie wypełnili wszystkich zapisów w umowach. Chodzi o tak zwane „Solidarity Contribution”, czyli wypłacenie ekwiwalentów za wyszkolenie byłym zespołom zawodnika.

Joanna Misiewicz z Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, że nasza krajowa federacja nie zostawi tak polskich zespołów i zgłosiła sprawę do FIFA. Portland Timbers wciąż może uniknąć sankcji, najpierw musiałoby jednak wypłacić należne pieniądze Ruchowi Chorzów, w którym Jarosław Niezgoda grał na wypożyczeniu w sezonie 2016/2017, oraz Opolaninowi Opole Lubelskie, gdzie stawiał on swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Jeśli sprawa nie zostanie załatwiona polubownie, ekipę z północno-zachodnich Stanów Zjednoczonych Ameryki czeka podobny los, co New York Red Bulls. „Czerwone Byki” zostały poddane podobnemu procesowi w sprawie Patryka Klimali. Klub nie chciał wypłacić po kilkadziesiąt tysięcy euro byłym klubom Polaka, w związku z czym PZPN wszczął postępowanie przed FIFA, które zaowocowało nałożeniem zakazu rejestrowania nowych piłkarzy.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy