Javier Tebas: Joan Laporta nie powinien być w zarządzie federacji

Javier Tebas: Joan Laporta nie powinien być w zarządzie federacji fot. LaLiga.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Sport

Javier Tebas, prezes LaLigi, ponownie skomentował doniesienia w sprawie José Marii Enriqueza Negreiry i FC Barcelony, która korzystała z pomocy byłego wiceszefa sędziów w Hiszpanii. Zdaniem działacza wobec najnowszych doniesień Joan Laporta nie powinien dłużej zasiadać w zarządzie federacji.

77-latek w latach 2001-2018 oficjalnie pełnił rolę doradcy w zakresie sędziowania. Za swoją działalność Hiszpan otrzymywał od FC Barcelony wynagrodzenie. Tylko przez dwa ostatnie lata jego spółka zgarnęła 1,4 miliona euro.

Negeira napotkał trudności w rozliczeniu podatku, a sprawą zajęła się prokuratura. „Blaugrana” przekazała dokumentację, jednak nie była w stanie przedstawić dowodów na charakter relacji zawodowej z byłym wiceprzewodniczącym Komitetu Technicznego Sędziów.

Idąc tym tropem, zaczęto podejrzewać, że utytułowany klub mógł czerpać korzyści sportowe, wobec czego oskarżono podmiot o przekupywanie sędziów oraz fałszowanie dokumentacji.

Javier Tebas nie kryje swojego niezadowolenia z całej sytuacji i liczy, że lider bieżącego sezonu hiszpańskiej LaLigi zostanie odpowiednio ukarany.

Przy okazji najnowszego wystąpienia wezwał on Luisa Rubialesa do wydalenia Joana Laporty z zarządu Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

– W federacji mamy dyrektora będącego prezesem klubu, który od 20 lat płaci wiceprezesowi sędziów i nie powinien być w zarządzie, ale to już zależy od jego członków – powiedział prezes LaLigi.

Tebasowi nie od dzisiaj nie po drodze z Laportą, który optuje za startem Supeligi. Gdyby prezydent „Dumy Katalonii” zmniejszył swoje wpływy w hiszpańskiej piłce, byłoby to oczywiście jemu na rękę.

– Myślę, że Luis Rubiales powinien go odwołać – dodał.

Po raz pierwszy 60-latek był sternikiem ekipy z Camp Nou w latach 2003-2010. Wrócił w 2021 roku. Nie może jednak odpowiadać karnie, ponieważ obecne przepisy zostały wprowadzone poza wspomnianym okresem.

***

Alarmujące doniesienia w sprawie Joana Laporty. „Jest porwany przez demony. Jedyne, co go czeka, to nagła śmierć”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy