Javier Tebas: Joan Laporta nie powinien być w zarządzie federacji

Javier Tebas: Joan Laporta nie powinien być w zarządzie federacji fot. LaLiga.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Sport

Javier Tebas, prezes LaLigi, ponownie skomentował doniesienia w sprawie José Marii Enriqueza Negreiry i FC Barcelony, która korzystała z pomocy byłego wiceszefa sędziów w Hiszpanii. Zdaniem działacza wobec najnowszych doniesień Joan Laporta nie powinien dłużej zasiadać w zarządzie federacji.

77-latek w latach 2001-2018 oficjalnie pełnił rolę doradcy w zakresie sędziowania. Za swoją działalność Hiszpan otrzymywał od FC Barcelony wynagrodzenie. Tylko przez dwa ostatnie lata jego spółka zgarnęła 1,4 miliona euro.

Negeira napotkał trudności w rozliczeniu podatku, a sprawą zajęła się prokuratura. „Blaugrana” przekazała dokumentację, jednak nie była w stanie przedstawić dowodów na charakter relacji zawodowej z byłym wiceprzewodniczącym Komitetu Technicznego Sędziów.

Idąc tym tropem, zaczęto podejrzewać, że utytułowany klub mógł czerpać korzyści sportowe, wobec czego oskarżono podmiot o przekupywanie sędziów oraz fałszowanie dokumentacji.

Javier Tebas nie kryje swojego niezadowolenia z całej sytuacji i liczy, że lider bieżącego sezonu hiszpańskiej LaLigi zostanie odpowiednio ukarany.

Przy okazji najnowszego wystąpienia wezwał on Luisa Rubialesa do wydalenia Joana Laporty z zarządu Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

– W federacji mamy dyrektora będącego prezesem klubu, który od 20 lat płaci wiceprezesowi sędziów i nie powinien być w zarządzie, ale to już zależy od jego członków – powiedział prezes LaLigi.

Tebasowi nie od dzisiaj nie po drodze z Laportą, który optuje za startem Supeligi. Gdyby prezydent „Dumy Katalonii” zmniejszył swoje wpływy w hiszpańskiej piłce, byłoby to oczywiście jemu na rękę.

– Myślę, że Luis Rubiales powinien go odwołać – dodał.

Po raz pierwszy 60-latek był sternikiem ekipy z Camp Nou w latach 2003-2010. Wrócił w 2021 roku. Nie może jednak odpowiadać karnie, ponieważ obecne przepisy zostały wprowadzone poza wspomnianym okresem.

***

Alarmujące doniesienia w sprawie Joana Laporty. „Jest porwany przez demony. Jedyne, co go czeka, to nagła śmierć”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy