Jean-Kévin Augustin wygrywa spór z Leeds United. Otrzyma... 24,5 miliona funtów

Jean-Kévin Augustin wygrywa spór z Leeds United. Otrzyma... 24,5 miliona funtów fot. SPP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Izba Rozstrzygania Sporów FIFA uznała rację Jeana-Kévina Augustina w sporze z Leeds United i nakazała wypłacenie mu 24,5 miliona funtów za naruszenie warunków ustalonego kontraktu - donosi David Ornstein z „The Athletic”.

Zespół „Pawii” kierował się dobrymi intencjami przy nawiązaniu współpracy z obiecującym francuskim napastnikiem w styczniu 2020 roku. Wówczas trafił on do nich w ramach wypożyczenia z RB Lipsk z zawartą opcją wykupu za 21 milionów euro, która stawała się obowiązkowa w przypadku wywalczenia przez nich awansu do Premier League.

Leeds United wypełniło ten cel, ale same rozgrywki, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, zakończyły się po terminie przeznaczonym na aktywację wspomnianego zapisu.

W tej sytuacji władze klubu uznały, że nie muszą nawiązywać długoletniej współpracy z wychowankiem PSG. Z takim postawieniem sprawy nie zgodziły się „Czerwone Byki”, które złożyły stosowne zawiadomienie do FIFA i uzyskały korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

Ekipa z Elland Road szukała jeszcze dla siebie sprawiedliwości w Trybunale Arbitrażowym do spraw Sportu w Lozannie, ale nic nie wskórała i finalnie wypracowała w grudniu ubiegłego roku ugodę z RB Lipsk na poziomie 15,5 miliona funtów (17,6 miliona euro).

Na tym jej kłopoty się nie skończyły, ponieważ do Izby Rozstrzygania Sporów FIFA wpłynęła jeszcze skarga ze strony Jeana-Kévina Augustina, który uznał po zwycięstwie RB Lipsk, że i jemu należy się pełna rekompensata za niewypełnienie przez stronę angielską warunków pięcioletniego kontraktu z pulą zarobków wynoszącą 90 tysięcy funtów tygodniowo.

David Ornstein z „The Athletic” przekonuje, że i w tym przypadku futbolowa centrala nie stanęła po stronie Leeds United i nakazała wypłacenie poszkodowanemu aż 24,5 miliona funtów (27,9 miliona euro).

Klub złożył już stosowne odwołanie i odmówił udzielenia jakiegokolwiek komentarza do czasu definitywnego zamknięcie sprawy.

25-letni napastnik występuje obecnie w FC Basel. Nie spełnia jednak w tym zespole pokładanych w nim nadziei, ponieważ w dotychczas 18 rozegranych meczach zdobył tylko cztery bramki i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy