Jeden problem w Lechu mniej. Mihai Răduţ zdecydowany na transfer!

Jeden problem w Lechu mniej. Mihai Răduţ zdecydowany na transfer!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gazeta Sporturilor

Mihai Răduţ powinien po zakończeniu obecnych rozgrywek opuścić szeregi Lecha Poznań.

29-letni skrzydłowy, mający za sobą dwa występy w pierwszej reprezentacji Rumunii, dołączył do drużyny „Kolejorza” w trakcie sezonu 2016/2017. Przedstawiciele ekipy z województwa wielkopolskiego wiele sobie wówczas obiecywali po doświadczonym zawodniku i liczyli na to, że stanie się on mocnym punktem ich zespołu.

Mihai Răduţ nie dawał do tej pory jednak zbyt wielu chwil radości poznańskim kibicom i powinien wkrótce zakończyć swój nieudany pobyt w Lechu, ponieważ bardzo mocno o jego względu zabiega Dinamo Bukareszt.

Osoby związane z tą drużyną na czele z jej szkoleniowcem oraz kapitanem przyznają nawet otwarcie na łamach rumuńskim mediów, że doświadczony piłkarz jest już zdecydowany na powrót do rodzimego kraju i jedyną kwestią sporną pozostaje wypracowanie porozumienia pomiędzy oboma zainteresowanymi zespołami.

- Nadal chcę i mam nadzieję, że sprowadzimy Mihaia. On sam chce do nas dołączyć i obiecał mi to. Jeśli tak się stanie, to na pewno szybko się u nas zaaklimatyzuje. Jestem pewny, że osiągniemy porozumienie - powiedział Mircea Rednic, trener Dinama Bukareszt.

- Słyszeliśmy, że w trakcie letniego okienka transferowego dołączą do nas nowi zawodnicy. Jednym z nich ma być Răduţ i jestem pewnym, że szybko się z nami zintegruje. W przeszłości przeżyliśmy już razem piękne chwile w Târgu Jiu, gdzie zdobyliśmy mistrzostwo. Rozmawiałem już z nim na ten i jestem przekonany, że wkrótce do nas przyjdzie  - dodał Dan Nistor, pełniący funkcję kapitana w rumuńskiej drużynie.

Mihai Răduţ znajdował się w kręgu zainteresowań Dinama już w trakcie zimowego okienka transferowego, wtedy ekipie z Bukaresztu nie udało się jednak przekonać właścicieli Lecha do zaakceptowania ich propozycji.

29-letni skrzydłowy rozegrał do tej pory 57 spotkań w barwach Lecha Poznań i zdobył w nich zaledwie jednego gola oraz zanotował osiem asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy