Jeden z najbogatszych Brytyjczyków przejmuje Niceę

Jeden z najbogatszych Brytyjczyków przejmuje Niceę fot.
Paweł Hanejko
Źródło: BBC

Jim Ratcliffe pozyskał większościowy pakiet akcji OGC Nice.

66-latek już jakiś czas temu złożył ofertę za francuski klub, która miała opiewać na nieco ponad 88 milionów funtów. Teraz natomiast została ona zaakceptowana przez krajowy urząd ds. konkurencji.

Ratcliff dołącza tym samym kolejny podmiot do swojego portfolio. Od 2017 roku jest bowiem posiadaczem większościowego pakietu udziałów FC Lausanne-Sport. Wspomniany zespół występuje na zapleczu szwajcarskiej ekstraklasy.

Brytyjski biznesmen to założyciel firmy chemicznej Ineos. Jego majątek szacuje się na 18,15 miliardów funtów. Nabycie Nicei to nie jego pierwsze działanie, jeśli chodzi o sport.

W maju krezus przejął jedną z najbardziej utytułowanych ekip ostatnich lat w kolarskim peletonie, a więc Sky, i zmienił jej nazwę na Ineos. W zeszłym roku natomiast zainwestował 110 milionów funtów w jeden z brytyjskich zespołów żeglarskich.

Jeśli chodzi o Niceę, zespół po dwóch kolejkach Ligue 1 plasuje się w ligowej tabeli na pierwszym miejscu. Trenerem drużyny jest były piłkarz między innymi Arsenalu, Patrick Vieira.
Więcej na temat: Jim Ratcliffe OGC Nice Francja Anglia

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy