Jeden z najbogatszych Brytyjczyków przejmuje Niceę

Jeden z najbogatszych Brytyjczyków przejmuje Niceę
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BBC

Jim Ratcliffe pozyskał większościowy pakiet akcji OGC Nice.

66-latek już jakiś czas temu złożył ofertę za francuski klub, która miała opiewać na nieco ponad 88 milionów funtów. Teraz natomiast została ona zaakceptowana przez krajowy urząd ds. konkurencji.

Ratcliff dołącza tym samym kolejny podmiot do swojego portfolio. Od 2017 roku jest bowiem posiadaczem większościowego pakietu udziałów FC Lausanne-Sport. Wspomniany zespół występuje na zapleczu szwajcarskiej ekstraklasy.

Brytyjski biznesmen to założyciel firmy chemicznej Ineos. Jego majątek szacuje się na 18,15 miliardów funtów. Nabycie Nicei to nie jego pierwsze działanie, jeśli chodzi o sport.

W maju krezus przejął jedną z najbardziej utytułowanych ekip ostatnich lat w kolarskim peletonie, a więc Sky, i zmienił jej nazwę na Ineos. W zeszłym roku natomiast zainwestował 110 milionów funtów w jeden z brytyjskich zespołów żeglarskich.

Jeśli chodzi o Niceę, zespół po dwóch kolejkach Ligue 1 plasuje się w ligowej tabeli na pierwszym miejscu. Trenerem drużyny jest były piłkarz między innymi Arsenalu, Patrick Vieira.
Więcej na temat: Francja Jim Ratcliffe OGC Nice Anglia

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy