Jego tematu w Lechu Poznań nigdy nie było i raczej nie będzie

2024-06-02 19:21:09; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jego tematu w Lechu Poznań nigdy nie było i raczej nie będzie Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Dawid Dobrasz [Meczyki.pl]

Prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski w trakcie niedawnego spotkania z dziennikarzami miał przekazać, że klub nie myślał o zatrudnieniu Marka Papszuna - poinformował Dawid Dobrasz z Meczyki.pl.

W październiku poprzedniego roku światło dzienne ujrzała informacja o rzekomym wstępnym zainteresowaniu ze strony władz Lecha Poznań Markiem Papszunem, który nieco wcześniej odszedł z Rakowa Częstochowa. Została ona bardzo szybko zdementowana przez rzecznika prasowego „Kolejorza” Macieja Henszela.

Już po tym Dawid Dobrasz w programie „Poznań vs Warszawa” na kanale Meczyki.pl na YouTubie przyznał, że Piotr Rutkowski powiedział mu wprost, iż 49-letni szkoleniowiec raczej nie jest postacią z jego bajki.

Ma to swoje odzwierciedlenie również w najnowszych doniesieniach na temat Papszuna i potencjalnej pracy w Lechu. Jak czytamy na łamach Meczykip.pl, w trakcie ostatniego spotkania prezesa klubu z dziennikarzami zapytany o tę sprawę przez Damiana Smyka z Goal.pl działacz raz jeszcze dał do zrozumienia, że nigdy nie było tematu zatrudnienia tego trenera.

„Dało się też wyczuć, że nigdy nie będzie” - dodał Dobrasz.

Papszun był bezrobotny przez ostatni rok. Kilka dni temu ogłoszony został jego powrót do Rakowa Częstochowa, z którym wcześniej triumfował w Ekstraklasie, a także po dwa razy w Pucharze oraz Superpucharze Polski. Celem jest powrót na szczyt w ligowej tabeli. Pod wodzą Dawida Szwargi drużyna uplasowała się w niej na siódmej lokacie.