Jérôme Boateng opuści Bayern Monachium [POTWIERDZONE]

Jérôme Boateng opuści Bayern Monachium [POTWIERDZONE] fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Jérôme Boateng nie przedłuży wygasającego kontraktu z Bayernem Monachium.

Doświadczony obrońca pozostawał dość długo w pewnym staniu zawieszenia w kwestii swojej najbliższej przyszłości.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu przedstawiciele „Bawarczyków” byli w zdecydowanym stopniu nastawieni na przedwczesne zakończenie współpracy z 32-letniem zawodnikiem.

W międzyczasie doszło w klubie do wielu istotnych zmian dotyczących przejęcia pierwszego zespołu przez Hansiego Flicka czy fiaska rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu z Davidem Alabą.

W zaistniałej sytuacji pojawiło się dla Jérôme'a Boatenga światełko w tunelu na ewentualne otrzymanie propozycji nowego porozumienia z Bayernem Monachium, gdzie prezentował się w ostatnich miesiącach bardzo dobrze oraz cieszył dużym zaufaniem szkoleniowca.

Stanowisko władz klubu jednak nie uległo zmianie i obrońca dostał już klarowny komunikat, że po zakończeniu obecnego sezonu opuści szeregi ekipy z Allianz Areny, o czym otwarcie poinformował dyrektor sportowy zespołu.

Jérôme już wie, że jego umowa nie zostanie przedłużona. Przejdzie przez wielkie drzwi w Bayernie, miejmy nadzieję z kolejnymi tytułami - powiedział Hasan Salihamidžić w rozmowie z telewizją Sky.

32-latek trafił do zespołu „Bawarczyków” z Manchesteru City w lipcu 2011 roku. Od tego czasu środkowy obrońca odegrał ważną rolę w wywalczeniu między innymi dwóch zwycięstw w Lidze Mistrzów czy ośmiu tytułów mistrzowskich przez niemiecką drużynę.

Boateng wystąpił w 31 meczach klubu z Monachium w trwających rozgrywkach i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy