Jérôme Boateng zaproponowany polskiemu klubowi. CV wylądowało na stole

2025-09-19 10:41:45; Aktualizacja: 58 minut temu
Jérôme Boateng zaproponowany polskiemu klubowi. CV wylądowało na stole Fot. IMAGO/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Jérôme Boateng rozegrał ponad 360 spotkań w Bayernie Monachium i sięgnął po tytuł mistrza świata z reprezentacją Niemiec. To już jednak przeszłość. Kariera defensora w ostatnich latach znacznie podupadła. Jak się okazuje, opcję jego zatrudnienia otrzymała Wisła Kraków - zdradził Vullnet Basha w rozmowie z TVP Sport.

Ekstraklasa przyciąga coraz większe nazwiska. Pogoń Szczecin znalazła się na wielu ustach po transferze Benjamina Mendy'ego. W zachodniopomorskim klubie nikt nie ukrywa, że to ruch mający przede wszystkim napędzić marketing. Kwestie sportowe to już poboczny temat.

Dobre chwile przeżywa także I liga. Na zapleczu najwięcej mówi się oczywiście o Wiśle Kraków.

Ekipa spod Reymonta zamierza w końcu powrócić do elity. Tego lata przeprowadziła kilka naprawdę, co ważne, bezgotówkowych transferów. Jak się okazuje, do jej biur trafiła zaskakująca kandydatura. 

- Tak. Była propozycja zatrudnienia Jerome'a Boatenga. Dostałem jego CV. Był też Alex Mendy oraz Jese, którego pamiętałem z Realu Madryt, a później grał m.in. w PSG - zdradził Vullnet Basha, dyrektor sportowy „Białej Gwiazdy”.

- Nie. Nie chcieliśmy iść w tym kierunku. Szukamy głodnych graczy, a w tym przypadku nie wiedziałem, czy im nadal chce się więcej. Oczywiście, jak widzisz CV z tak dużymi nazwiskami to robi wrażenie. Ale my nie szukamy nazwisk, a ludzi, którzy chcą coś osiągnąć - dodał.

Wspomniany Boateng to dziewięciokrotny mistrz Niemiec z Bayernen Monachium i triumfator mundialu z 2014 roku. Swego czasu uchodził za jednego z najlepszych defensorów na świecie.

Niemiec w połowie sierpnia rozstał się z LASK Linz. Wcześniej bez powodzenia próbował także zaistnieć w Salernitanie i Olympique'em Marsylia. 

Cieniem na postaci 37-latka kładą się doniesienia o przemocy, której dopuszczał się względem swojej byłej partnerki Katarzyny Lenhardt. Modelka polskiego pochodzenia tydzień po zerwaniu popełniła samobójstwo.