Jerzy Dudek i Łukasz Piszczek nie chcą pracować z Czesławem Michniewiczem

Jerzy Dudek i Łukasz Piszczek nie chcą pracować z Czesławem Michniewiczem fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Interia.pl

Cezary Kulesza chciał zwerbować do reprezentacji Polski Jerzego Dudka, ale były bramkarz Liverpoolu po namyśle odrzucił tę ofertę. Wcześniej, z uwagi na zatrudnienie Czesława Michniewicza, pierwotne plany zmienił Łukasz Piszczek - podaje Interia.pl.

Gdy ruszyły rozmowy prezesa Polskiego Związku Piki Nożnej z Adamem Nawałką, szkoleniowiec zaczął kompletować sztab szkoleniowy. Oprócz stałych współpracowników jak Bogdan Zając czy Jarosław Tkocz, pojawił się pomysł włączenia Jerzego Dudka i Łukasza Piszczka.

– Skontaktowałem się z Łukaszem Piszczkiem i Jerzym Dudkiem, z którymi miałem współpracować, bo jasne jest, że trzeba było ustalić ewentualne jej ramy i zasady oraz czy w ogóle wyrażają na nią ochotę. Czasu było i jest naprawdę bardzo mało więc nie chciałem dodatkowo go tracić, jeśli zostałbym nowym selekcjonerem – wyznał kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski.

Były zawodnik Borussii Dortmund wyraził gotowość pracy z Nawałką, którego znał chociażby z EURO 2016.

– Trenera Nawałkę znałem, znałem jego styl pracy, rozumiałem go. I wiedziałem, jaka byłaby moja rola w jego ekipie. Stąd chęć na dołączenie do tego projektu – oznajmił.

Gdy ostatecznie Kulesza postawił na Czesława Michniewicza, obrońca zmienił zdanie. Jak zdradził Interia.pl, nie był gotów zaryzykować współpracy z trenerem, z którym musiałby wszystko ustalać od nowa, nie wiedząc chociażby, jaka jest mu pisana rola.

Niedługo potem okazało się, że Jerzy Dudek, którego początkowo planowano zatrudnić w charakterze dyrektora sportowego polskiej federacji, także odrzucił propozycję wejścia do sztabu trenerskiego. Jest to decyzja podyktowana faktem, że wybrano ex-szkoleniowca Legii Warszawa, a nie Nawałkę, który tę ofertę składał.

Tym sposobem Michniewicz postawi na zaufanych ludzi. Będą to przede wszystkim Kamil Potrykus, Mirosław Kalita, Tomasz Muchiński, Andrzej Dawidziuk i Grzegorz Witt.

Debiut nowego selekcjonera nastąpi 24 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy