Jest nowa oferta za Cancelo. Manchester City nie odpuszcza!

Jest nowa oferta za Cancelo. Manchester City nie odpuszcza!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Manchester City przedstawił nową propozycję w celu pozyskania João Cancelo.

Portugalczyk szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców Juventusu, ponieważ mimo gry w obronie charakteryzuje się dużą aktywnością w ofensywie. W trakcie sezonu klub zaczął jednak zauważać, że zawodnik ma kłopoty w fazie defensywnej, co sprawiło, że teraz „Bianconeri” są gotowi go sprzedać, by wygenerować duży przychód. Takie operacji nic przeciwko nie ma trener Maurizio Sarri.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że po ostatnich problemach do walki o piłkarza powrócił Manchester City. „Obywatele” przez kilka tygodni starali się przekonać turyńczyków do sprzedaży gracza, lecz nieskutecznie. Mistrzowie Włoch nie czują presji sprzedaży i żądają za swojego gracza 60 milionów euro, co na jakiś czas zablokowało rozmowy. Pep Guardiola i spółka nie zamierzają jednak odpuszczać.

Mistrzowie Premier League poprawili swoją wcześniejszą propozycję i obecnie są gotowi wydać na gracza łącznie 55 milionów euro. W tej kwocie znajduje się 50 milionów euro „podstawy”, natomiast pozostałe pięć milionów to bonusy. Nie wiadomo od czego dokładnie miałyby one zależeć, ale mają być one łatwe do osiągnięcia.

Juventus jest znacznie bardziej skłonny do przyjęcia tej oferty niż wcześniejszej, która zakładała włączenie do propozycji karty zawodniczej Danilo. Nadal nie można jednak mówić o sfinalizowaniu rozmów.

„Stara Dama” nie przyjęła jeszcze oferty, a i ekipa z Etihad Stadium nie chce już teraz dopinać operacji na ostatni guzik. Zanim dojdzie do transferu Cancelo, wyjaśnić musi się przyszłość Danilo. Jak do tej pory były piłkarz Realu Madryt nie otrzymał zbyt wielu konkretnych propozycji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy