Jest porozumienie! Wielki transfer Jude'a Bellinghama zaraz po zakończeniu Bundesligi

Jest porozumienie! Wielki transfer Jude'a Bellinghama zaraz po zakończeniu Bundesligi fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Jude Bellingham znajduje się już o krok od hitowej przeprowadzki z Borussii Dortmund do Realu Madryt. Finalizacja całej operacji nastąpi niedługo po zakończeniu sezonu w Bundeslidze - donosi „Marca”.

Saga transferowa z udziałem reprezentanta Anglii powoli dobiega końca. Świadczą o tym informacje pojawiające się w mediach o nadchodzącym momencie ogłoszenia faktu jego pozyskania przez „Królewskich”.

Ci wykonali w minionych miesiącach ogrom pracy, by przekonać go do swojej propozycji, ponieważ ten miał na stole dużo korzystniejsze opcje.

Wszystkie zostały jednak przez niego odrzucone na rzecz nadania priorytetu Realowi Madryt, który skrzętnie wykorzystał uzyskaną pozycję negocjacyjną do wypracowania wszelkich porozumień.

Dziennikarze „Marki” uważają, że ich zasadnicza część została już właściwie domknięta za sprawą owocnego spotkania wysłanników stołecznego klubu z władzami Borussii Dortmund.

W jego trakcie próbowali oni jeszcze zmniejszyć jeszcze sumę odstępnego poprzez włączenie do całej operacji jednego ze swoich piłkarzy. Drużyna z Signal Iduna Park kategorycznie odrzuciła tę opcję i ostatecznie kwestia transferu Jude'a Bellinghamaa stanęła na kwocie 100 milionów euro z szeregiem bonusów, które będą mogły podnieść finalną sumę transakcji do poziomu wynoszącego przynajmniej 120-130 milionów euro.

Sam zainteresowany ma już od pewnego czasu ustalone warunki współpracy z „Królewskimi”. Do podpisania czeka na niego sześcioletnia umowa z gwarantowaną pulą zarobków rzędu 10 milionów euro netto na sezon.

Na inkasowanie podobnej sumy mógł liczyć w przypadku zawarcia nowego kontraktu z BVB. Z kolei inne europejskie kluby oferowały mu lepsze pieniądze.

Blisko 20-letni pomocnik uznał jednak, że najlepszym wyborem będzie dla niego Real Madryt, gdzie zamierza sukcesywnie budować swoją pozycję w hierarchii, gdzie początkowo będzie znajdował się na drugim poziomie płacowym.

Po zakończeniu sezonu w Bundeslidze powinno dojść do załatwienia ostatnich szczegółów na czele ze złożeniem ustalonej oferty oraz testami medycznymi i następnie ogłoszenia hitowego transferu z udziałem reprezentanta Anglii.

Bellingham trafił do Borussii Dortmund za 25 milionów euro z Birmingham City w lipcu 2020 roku.

W dobiegających końca rozgrywkach, które mogą zakończyć się dla niego mistrzostwem Niemiec, zdobył czternaście bramek i zanotował siedem asyst w 42 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo” Selekcjoner juniorskiej reprezentacji Polski zbulwersowany. „Kompletne kłamstwo”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy