Jesús Jiménez bardzo blisko odejścia z Górnika Zabrze, ale... jednak w innym kierunku

Jesús Jiménez bardzo blisko odejścia z Górnika Zabrze, ale... jednak w innym kierunku fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Jesús Jiménez zostanie prawdopodobnie zawodnikiem Toronto FC, o czym informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Od jakiegoś czasu ważyły się losy Jesúsa Jiméneza. Jego kontrakt z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca 2022 roku i do tej pory nie został przedłużony. Otrzymał on wprawdzie propozycję przedłużenia współpracy, ale nie była ona dla niego zbyt satysfakcjonująca.

28-latek być może i pozostałby w barwach „Trójkolorowych”, gdyby nie kolejka chętnych, by go sprowadzić. Od dłuższego czasu mówiono o nim w kontekście przenosin do Toronto FC oraz Lecha Poznań.

Ostatnie doniesienia sugerowały, że trafi do Meksyku, bo tam chciała go rzekomo ekipa Tijuany. Jeszcze kilka godzin temu Tomasz Włodarczyk informował o aktywowaniu klauzuli wykupu ze strony działaczy tamtego podmiotu.

Okazuje się jednak, że Hiszpan obierze inny kierunek, a tak przynajmniej twierdzi Szymon Janczyk. Według jego doniesień atakujący wyląduje w Major League Soccer i zasili szeregi Toronto FC.

To nie Meksykanie, a właśnie Kanadyjczycy mieli aktywować klauzulę, która opiewa na 650 tysięcy euro. Jiménez lada moment powinien udać się za ocen, by przejść testy medyczne. Po nich podpisze kontrakt.

W nowym miejscu 28-latek spotka między innymi Lorenzo Insigne, który od lata będzie reprezentował barwy Toronto.

Urodzony w Leganés zawodnik od początku swojego pobytu w Polsce rozegrał łącznie 134 mecze. W tym czasie strzelił 43 bramki i zanotował 25 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy