Jesús Jiménez bardzo blisko odejścia z Górnika Zabrze, ale... jednak w innym kierunku

Jesús Jiménez bardzo blisko odejścia z Górnika Zabrze, ale... jednak w innym kierunku fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Jesús Jiménez zostanie prawdopodobnie zawodnikiem Toronto FC, o czym informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Od jakiegoś czasu ważyły się losy Jesúsa Jiméneza. Jego kontrakt z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca 2022 roku i do tej pory nie został przedłużony. Otrzymał on wprawdzie propozycję przedłużenia współpracy, ale nie była ona dla niego zbyt satysfakcjonująca.

28-latek być może i pozostałby w barwach „Trójkolorowych”, gdyby nie kolejka chętnych, by go sprowadzić. Od dłuższego czasu mówiono o nim w kontekście przenosin do Toronto FC oraz Lecha Poznań.

Ostatnie doniesienia sugerowały, że trafi do Meksyku, bo tam chciała go rzekomo ekipa Tijuany. Jeszcze kilka godzin temu Tomasz Włodarczyk informował o aktywowaniu klauzuli wykupu ze strony działaczy tamtego podmiotu.

Okazuje się jednak, że Hiszpan obierze inny kierunek, a tak przynajmniej twierdzi Szymon Janczyk. Według jego doniesień atakujący wyląduje w Major League Soccer i zasili szeregi Toronto FC.

To nie Meksykanie, a właśnie Kanadyjczycy mieli aktywować klauzulę, która opiewa na 650 tysięcy euro. Jiménez lada moment powinien udać się za ocen, by przejść testy medyczne. Po nich podpisze kontrakt.

W nowym miejscu 28-latek spotka między innymi Lorenzo Insigne, który od lata będzie reprezentował barwy Toronto.

Urodzony w Leganés zawodnik od początku swojego pobytu w Polsce rozegrał łącznie 134 mecze. W tym czasie strzelił 43 bramki i zanotował 25 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy