Jesús Jiménez do wzięcia. Podjął decyzję w sprawie powrotu do Ekstraklasy

Jesús Jiménez do wzięcia. Podjął decyzję w sprawie powrotu do Ekstraklasy fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Jesús Jiménez rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z FC Dallas i jest dostępny na zasadzie wolnego transferu. Z okazji do pozyskania go na takich warunkach nie skorzystają kluby z Ekstraklasy - uważa Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

W trakcie Transfer Deadline Day w przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o wielce prawdopodobnym rozstaniu doświadczonego napastnika z FC Dallas na rzecz podjęcia nowego wyzwania w karierze.

Eugenio González Aguilera poinformował nawet, że Jesús Jiménez ma całkiem spore szanse na to, żeby powrócić do Ekstraklasy, ponieważ otrzymał kilka propozycji ze strony polskich klubów.

Były gracz Górnika Zabrze nie skłania się jednak ku ponownemu zagoszczeniu na naszych boiskach, o czym poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Dziennikarz uzyskał wieści o rozwiązaniu przez 30-letniego zawodnika kontraktu z ekipą z Major League Soccer, który gwarantował mu zarobki na poziomie 1,1 miliona dolarów brutto na sezon.

I ten aspekt stanowi już pierwszą przeszkodą dla ekstraklasowych zespołów, ponieważ nie są w stanie zaoferować mu choćby zbliżonych warunków. W szczególności dotyczy to jego poprzedniego polskiego pracodawcy, z którym momentalnie go połączono.

Do walki o względy Hiszpana mógłby stanąć Raków Częstochowa, poszukujący od dłuższego czasu solidnego napastnika. Obecnie stoi jednak na straconej pozycji, ponieważ Jiménez celuje na razie w transfer w innym kierunku.

Jeżeli opcje stojące wyższej w hierarchii od Ekstraklasy nie przyniosą mu sukcesu w postaci wypracowania porozumienia, to być może jego temat powrotu do naszego kraju powróci.

30-letni napastnik kończy swój pobyt w FC Dallas na dwóch asystach zanotowanych w 23 meczach. Takie słabe uzyskane przez niego liczby w amerykańskiej drużynie są efektem problemów zdrowotnych i odgrywania później marginalnej roli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy