Joachim Löw po EURO 2020 pożegna się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec [OFICJALNIE]

Joachim Löw po EURO 2020 pożegna się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec [OFICJALNIE] fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFB

Joachim Löw podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu swojej przygody z ławką trenerską reprezentacji Niemiec. Doświadczony szkoleniowiec rozstanie się z nią po nadchodzących Mistrzostwach Europy.

„Die Mannschaft” zaprezentowała się bardzo słabo na ostatnich Mistrzostwach Świata i w pierwszej edycji Ligi Narodów. W związku z tymi 61-letni szkoleniowiec postanowił rozpocząć fazę przebudowy zespołu narodowego i zrezygnował z usług kilku zasłużonych oraz doświadczonych graczy, aby móc powoływać w ich miejsce młodszych zawodników, na których miała zostać oparta siła kadry w najbliższych turniejach.

Zabieg wykonany przez Joachima Löwa i jego sztab nie przyniósł do końca spodziewanego efektu. Co prawda Niemcy awansowali bez większych problemów na nadchodzące przełożone EURO 2020, ale za to ponownie w Lidze Narodów wyglądali najwyżej przeciętnie i w ostatnim spotkaniu ponieśli bolesną porażkę z Hiszpanią (0:6).

Ten wynik spowodował pojawienie się w tamtejszych mediach fali spekulacji na temat przywrócenia skreślonych wcześniej zawodników czy nawet zwolnienia samego selekcjonera.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej zapewnił jednak, że nie ma w planach kończyć współpracy z 61-latkiem przed wygaśnięciem jego umowy obowiązującej do końca 2022 roku. Z kolei on sam wyraził otwartość na powrót do reprezentacji Matsa Hummelsa, Thomasa Müllera i Jérôme'a Boatenga, ale tylko na wspomniany turniej, który teraz okazuje się, że będzie jednak dla niego ostatnim na ławce „Die Mannschaft”.

Joachim Löw zdecydował się zrezygnować z zajmowanego stanowiska po Mistrzostwach Europy i zwrócił się do przedstawicieli rodzimego futbolu o przedwczesne rozwiązanie umowy z prośbą, która została przyjęta.

- Podejmuję ten krok bardzo świadomie, pełen dumy i ogromnej wdzięczności, ale jednocześnie nadal jestem bardzo zmotywowany, jeśli chodzi o nadchodzące Mistrzostwa Europy - powiedział selekcjoner.

- Jestem dumny, bo dla mnie to coś wyjątkowego i zaszczyt, że mogłem być zaangażowany w pracę na rzecz reprezentacji narodowej, ponieważ przez prawie 17 lat pracowałem z najlepszymi piłkarzami w kraju i wspierałem ich w rozwoju. Mam za sobą wielkie triumfy i związane z tym bolesne porażki, ale przede wszystkim wiele wspaniałych i magicznych chwil - nie tylko związanych ze zdobyciem tytułu na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii. Jestem i pozostanę wdzięczny DFB, który zawsze zapewniał mnie i zespołowi idealne środowisko pracy - dodał 61-latek.

Löw rozpoczął swoją przygodę z niemiecką kadrą w 2004 roku. Początkowo pełnił w niej funkcję asystenta Jürgena Klinsmanna, aby następnie w lipcu 2006 roku zająć jego miejsce.

Od tego momentu „Die Mannschaft”, poza wywalczeniem wspomnianego tytułu dla najlepszej ekipy globu, zajęła także drugie miejsce na EURO 2008, trzecie na mundialu w RPA w 2010 roku i wygrała Puchar Konfederacji w 2017 roku.

Niemcy swoją rywalizację w Mistrzostwach Europy rozpoczną od rywalizacji w grupie F z Francją, Portugalią oraz Węgrami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy