Joan Laporta: Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie należy do socios

Joan Laporta: Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie należy do socios fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Catalunya Radio

Wybrany niedawno na prezydenta Barcelony Joan Laporta wypowiedział się na temat projektu Superligi.

Większość z 12 klubów stojących za pomysłem startu Superligi już się z niego wycofała. W tym gronie jest sześć zespołów z Premier League, Atlético Madryt i Inter. Milan oraz Juventus również wydały komunikaty w tej sprawie, ale nie padło w nich jednoznaczne stwierdzenie, że rezygnują one z Superligi. Jeśli chodzi o Barcelonę, to już wcześniej pojawiły się informacje, iż o wszystkim zadecydują socios.

O całą sprawę został zapytany Laporta.

- Podchodzimy do tego ostrożnie. Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie będzie należało do socios. Wielkie kluby zapewniają wielkie przychody i musimy wyrażać swoją opinię na temat podziału finansów.

- Rozgrywki muszą być przede wszystkim atrakcyjne i oparte na osiągnięciach sportowych. Opowiadamy się za ligami krajowymi i jesteśmy otwarci na dialog z UEFA.

- Na część klubów zaczęto wywierać presję, ale przedstawiona propozycja wciąż istnieje. Dokonujemy wielkich inwestycji, pensje są bardzo wysokie i biorąc pod uwagę walory sportowe, trzeba mieć na uwadze również te względy - powiedział prezydent Barcelony

Superliga jeszcze nie upadła? Florentino Pérez zaskakuje. „Jesteśmy ciągle wszyscy razem”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy