Joan Laporta: Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie należy do socios

Joan Laporta: Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie należy do socios fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Catalunya Radio

Wybrany niedawno na prezydenta Barcelony Joan Laporta wypowiedział się na temat projektu Superligi.

Większość z 12 klubów stojących za pomysłem startu Superligi już się z niego wycofała. W tym gronie jest sześć zespołów z Premier League, Atlético Madryt i Inter. Milan oraz Juventus również wydały komunikaty w tej sprawie, ale nie padło w nich jednoznaczne stwierdzenie, że rezygnują one z Superligi. Jeśli chodzi o Barcelonę, to już wcześniej pojawiły się informacje, iż o wszystkim zadecydują socios.

O całą sprawę został zapytany Laporta.

- Podchodzimy do tego ostrożnie. Superliga jest koniecznością, ale ostatnie zdanie będzie należało do socios. Wielkie kluby zapewniają wielkie przychody i musimy wyrażać swoją opinię na temat podziału finansów.

- Rozgrywki muszą być przede wszystkim atrakcyjne i oparte na osiągnięciach sportowych. Opowiadamy się za ligami krajowymi i jesteśmy otwarci na dialog z UEFA.

- Na część klubów zaczęto wywierać presję, ale przedstawiona propozycja wciąż istnieje. Dokonujemy wielkich inwestycji, pensje są bardzo wysokie i biorąc pod uwagę walory sportowe, trzeba mieć na uwadze również te względy - powiedział prezydent Barcelony

Superliga jeszcze nie upadła? Florentino Pérez zaskakuje. „Jesteśmy ciągle wszyscy razem”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy