Joan Laporta zareagował na transfer Kyliana Mbappé do Realu Madryt

2024-06-04 19:44:19; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Joan Laporta zareagował na transfer Kyliana Mbappé do Realu Madryt Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Barça One

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta w rozmowie z klubowymi mediami wyraził swoją opinię na temat transferu Kyliana Mbappé do Realu Madryt.

Real Madryt wreszcie dopiął swego i zakończył kilkuletnią sagę związaną z przenosinami Kyliana Mbappé. Francuz został ogłoszony nowym zawodnikiem „Królewskich”, którzy pozyskali go z Paris Saint-Germain na zasadzie wolnego transferu, nie płacąc francuskiemu gigantowi żadnych pieniędzy.

Mbappé podczas ostatniej konferencji prasowej reprezentacji Francji poruszył gorący temat swojej przeprowadzki i jak sam przyznał, w paryskim zespole nie zawsze czuł się w pełni szczęśliwy, co było również dla niego jednym z argumentów przemawiających za transferem.

- W PSG nie byłem nieszczęśliwy, powiedzenie tak, byłoby kłamstwem. Są rzeczy i ludzie, którzy mnie unieszczęśliwili, ale są rzeczy, których nie możesz pokazać, kiedy jesteś przywódcą. Byłoby czymś niemiłym przyjść i splunąć, powiedzieć, że byłem nieszczęśliwy w PSG, ale są tam rzeczy, które mnie unieszczęśliwiały - oznajmił.

Teraz jednak w jego karierze przyszła pora na całkowicie nowy etap, o którym marzył od wielu lat. Wydaje się, że wraz z Realem będzie miał on zdecydowanie większe szanse na zdobycie upragnionej Ligi Mistrzów. Dodatkowo czekają go emocjonujące starcia z FC Barceloną.

„Duma Katalonii” z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że sprowadzając Mbappé, Real bardzo dużo zyskał. Mowa tu zarówno o względach sportowych jak i tych dających klubowi profit na pozostałych płaszczyznach.

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta w rozmowie z klubowymi mediami skomentował transfer swojego odwiecznego rywala. Przyznał on, że nie są to dla niego dobre wieści, lecz i tak bardziej podoba mu się polityka jego klubu, skupiająca się na dawaniu szansy utalentowanym zawodnikom z akademii.

- Dla mnie jako fana Barcelony nie są to dobre wieści ale jeśli chodzi o transfer Mbappé, to jednak bardziej podoba mi się nasza sportowa strategia i filozofia polegająca na budowaniu zespołu zawodnikami wyprodukowanymi i szkolonymi w La Masii. Szanuję to, co robią rywale, ale trzymam się naszej filozofii - powiedział.

Mbappé związał się z Realem pięcioletnim kontraktem, który wygaśnie 30 czerwca 2029 roku.