Joana Romána już nie ma, od teraz jest Gokū Román

Joana Romána już nie ma, od teraz jest Gokū Román fot. Krikkiat / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Joan Roman [Instagram]

Zawodnik Miedzi Legnica Joan Román postanowił zmienić imię na „Gokū”. To ukłon w stronę postaci z serialu animowanego „Dragon Ball”.

W dzieciństwie często marzymy, żeby wcielić się w bohaterów kreskówek. Pragniemy ich naśladować i wyglądać, a może nawet nazywać się, jak oni. Wszystko po to, by oddać im cześć. 

Z podobnego założenia wyszedł prawdopodobnie zawodnik Miedzi Legnica, Joan Román. Hiszpan poinformował za pośrednictwem Instagrama, że zmienił swoje imię na „Gokū”.

- Jestem wdzięczny Joan za to, czego doświadczyłem do tej pory. Teraz jednak będę nazywał się Gokū. Identyfikuję się z tym imieniem. Odnosi się ono do wytrwałości, empatii, rozwoju w obliczu przeszkód i pozytywnego nastawienia. Proszę o szacunek. Zawsze do przodu - napisał.

Son Gokū to fikcyjna postać serialu animowanego zatytułowanego „Dragon Ball". Została ona stworzona przez twórcę bajki, Akirę Toriyamę.

Jeśli chodzi natomiast o samego zawodnika, jest on wychowaniem Espanyolu. W swojej karierze był też związany między innymi z rezerwami Manchesteru City i Barcelony.

Do Polski trafił latem 2016 roku. Wówczas to sprowadził go Śląsk Wrocław. Od stycznia poprzedniego roku przywdziewa natomiast trykot Miedzi Legnica. W międzyczasie był wypożyczany do Panetolikosu.

27-letni skrzydłowy rozegrał w tym sezonie do tej pory pięć ligowych spotkań. Strzelił w nich trzy bramki i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy