Joe Willock jednak opuści Arsenal?! Możliwe wyjazd z Anglii

Joe Willock jednak opuści Arsenal?! Możliwe wyjazd z Anglii fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: RMC Sport

Joe Willock może opuścić Arsenal tego lata. RMC Sport podaje informację, że po Anglika zgłosiło się AS Monaco.

W pierwszej połowie poprzedniego sezonu Joe Willock nie mógł liczyć na regularne minuty w Arsenalu. Mikel Arteta menedżer drużyny przeważnie wystawiał go w meczach pucharowych. Aby jednak jego rozwój przebiegał prawidłowo, potrzebował występów w Premier League. Dlatego zimą w Londynie postanowiono, że uda się on na wypożyczenie do Newcastle United.

Tam szkoleniowiec Steve Bruce poszukiwał kreatywnego zawodnika do drugiej linii. Jego zespół znajdował się wówczas tuż nad strefą spadkową, a głównym problemem było to, że miał ogromne problemy ze zdobywaniem bramek.

Willock ostatecznie trafił do Newcastle, gdzie spędził udane pół roku. Łącznie rozegrał 14 spotkań w Premier League. W tym czasie zdobył aż osiem bramek. Szczególnie imponowały jego wejścia z ławki. Wtedy nie raz w ostatnich sekundach, jak chociażby w meczu z Liverpoolem, ratował punkty.

Na początku okienka transferowego wydawało się, że 21-latek następną kampanię spędzi już w Arsenalu. Arteta chciał z nim przepracować okres przygotowawczy i przyjrzeć się jego dyspozycji z bliska. Teraz jednak pojawiają się kolejne informacje o jego możliwym odejściu.

Cały czas wypożyczeniem Willocka zainteresowane jest Newcastle United. Bruce jasno deklarował w wywiadach, że Anglika chce sprowadzić ponownie do siebie. O to nie będzie łatwo, bo do gry o podpis pomocnika wkroczył nowy gracz.

21-latkiem interesuje się również AS Monaco. W klubie poszukują zawodnika do drugiej linii, który rywalizowałby o miejsce w składzie z takimi piłkarzami jak Youssouf Fofana i Aurélien Tchouaméni. W grę na razie wchodzi opcja wypożyczenia na najbliższy sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy