John Terry rozważa zakup udziałów w Chelsea

John Terry rozważa zakup udziałów w Chelsea fot. mooinblack / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: The Telegraph

Legenda Chelsea John Terry wspólnie z biznesmenem Harleyem Kisbergiem planują wykupić 10% udziałów w londyńskim zespole – donosi „The Telegraph”.

Właściciel „The Blues” Todd Boehly podobno jest otwarty na nowe inwestycje.

Oferta obejmuje między innymi możliwość zaangażowania kibiców w działania klubu za pośrednictwem platformy PrimaryBid. Jej dyrektor naczelny i jeden z założycieli, Anand Sambasivan, posiada sezonowy karnet na mecze rozgrywane na Stamford Bridge.

To nie pierwszy raz, kiedy John Terry rozważa inwestycję w Chelsea. Stał bowiem na czele konsorcjum „True Blue”, które wzięło udział w procedurze przetargowej po wystawieniu klubu na sprzedaż przez Romana Abramowicza.

42-letni John Terry występował w Chelsea jako środkowy obrońca w latach 1998-2017, nie licząc dwóch miesięcy spędzonych na wypożyczeniu w Nottingham Forest. Od 2004 roku pełnił funkcję kapitana. Rozegrał łącznie w barwach „The Blues” ponad 700 spotkań i strzelił 67 goli. Pięciokrotnie triumfował w Premier League, a także wygrywał Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Ma również na koncie 78 występów w reprezentacji Anglii, dla której zdobył sześć bramek. Brał udział w mistrzostwach świata w 2006 i 2010 roku, a także w EURO 2004 i EURO 2012. Przez pewien czas był kapitanem narodowej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy