Jonathan David potwierdza gotowość do transferu

Jonathan David potwierdza gotowość do transferu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports

Zawodnik KAA Gent, Jonathan David, znajduje się na celowniku wielu zagranicznych klubów. O swoich odczuciach postanowił opowiedzieć w wywiadzie.

Ostatnie dni nie były dla Kanadyjczyka nad wyraz szczęśliwe. Najpierw zakończone zostały rozgrywki ligi belgijskiej, by następnie pozbawić go korony strzelców tychże rozgrywek. Pomimo tego, że miał tyle samo goli, co Dieumerci Mbokani, to tytuł przypadł temu drugiemu, ponieważ zdobył on więcej bramek z gry.

David nie zamierza się jednak szczególnie poddawać. Brak statuetki nie wpłynie też na spadek zainteresowania jego osobą. W ostatnim czasie o jego względy walczyły bowiem taki tuzy jak choćby Manchester United czy Arsenal.

- Zawsze miałem ambicję, by występować w mocnej drużynie. To chyba normalne. To, że interesują się mną najmocniejsze kluby, wcale mnie nie przytłacza. Jest wręcz odwrotnie. Dodaje mi to jeszcze większej pewności siebie - zaznacza.

- Czy jestem gotów na transfer? Myślę, że tak. Wydaje mi się, że jest to odpowiedni moment, by wykonać kolejny krok. Kiedy odejdę i znajdę się w nowym miejscu, będzie to szansa, by jeszcze bardziej się rozwinąć i pokazać pełnie swojego potencjału.

Najczęściej w kontekście Davida mówi się o przenosinach do Bundesligi. Tam mają się nim interesować zespoły pokroju Borussii Dortmund i Bayeru Leverkusen.

- Myślę, że liga niemiecka jest dla mnie bardzo ciekawym kierunkiem. Jest na pewno podobna pod względem tempa i pojedynków fizycznych. Należy poczekać na rozwój zdarzeń i zastanowić się nad tym - zakończył.

David trafił do Gentu zimą 2018 roku. W tym sezonie rozegrał we wszystkich rozgrywkach 40 meczów i strzelił 23 bramki. Do swojego dorobku dorzucił dziesięć asyst.

Kontrakt wiąże go z belgijskim klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy