Jonathan David z promocyjnym transferem już zimą?! Próba wykorzystania słabszej formy

2023-11-20 22:52:02; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Jonathan David z promocyjnym transferem już zimą?! Próba wykorzystania słabszej formy Fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan zamierza w styczniu postarać się o angaż Jonathana Davida z Lille OSC - podaje „La Gazzetta dello Sport”, odnosząc się do informacji kolportowanych przez Fabrizio Romano.

„Rossoneri” zimą chcą dokonać co najmniej dwóch wzmocnień. W planach jest pozyskanie obrońcy oraz środkowego napastnika, a nie można wykluczyć także sprowadzenia środkowego pomocnika.

Listę życzeń otwiera Jonathan David, w przypadku którego Fabrizio Romano zdążył przekazać, że półfinaliści Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu powalczą o transfer latem 2024 roku.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, AC Milan nie zamierza czekać tak długo i już przygotowuje ofertę za reprezentanta Kanady. Nie ma tym przypadku.

Uczestnik mundialu w Katarze podczas trwającej kampanii nie grzeszy formą, co może rzutować na cenę. W 18 występach atakujący zdobył tylko cztery bramki i Włosi widzą szansę na zrobienie znakomitego interesu.

Wstępnie Lille OSC wycenia Davida na około 40 milionów euro. Mając jednak na uwagę słabszy czas, jest pole do negocjacji.

W przeszłości ekipa z San Siro wyjęła z ekipy „Mastifów” Rafaela Leão oraz Mike’a Maignana. Ta dwójka może odegrać istotne role w całej operacji.

23-latek zakończył minione rozgrywki dorobkiem 26 trafień i czterech asyst.

***

Piłkarz Milanu: Kocham ten klub. Nigdy nie przejdę do Interu Mediolan