Jordan Larsson na wylocie z Schalke. Transfer możliwy już w styczniu

2022-11-04 13:15:38; Aktualizacja: 1 rok temu
Jordan Larsson na wylocie z Schalke. Transfer możliwy już w styczniu Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Bild

Jordan Larsson, syn legendarnego Henrika Larssona, najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości odejdzie z FC Schalke 04 - donosi „Bild”.

Piłkarz, którego kariera w Rosji zapowiadała się bardzo owocnie (15 goli i pięć asyst w 30 występach podczas sezonu 2020/2021), nie spisuje się najlepiej po przeprowadzce do Niemiec.

Atakujący nie wywalczył sobie miejsca w podstawowym składzie ostatniej drużyny w tabeli Bundesligi. To mu rzecz jasna chluby nie przynosi.

„Czeladnicy” nie zapłacili za transfer Szweda ani grosza, ale teraz szukają oszczędności. Takowe ma właśnie zapewnić w styczniu syn Henrika Larssona.

Jordan Larsson dopiero za drugim razem zaistniał w jednej z czołowych lig europejskich. Jego przygoda z holenderską Eredivisie (NEC Nijmegen) nie była udana.

Dobra postawa wszechstronnego zawodnika w Spartaku Moskwa sprawiała, że zaczęło się go łączyć z FC Barceloną, w której przed laty występował jego ojciec.

25-latek jest związany z FC Schalke 04 umową ważną do połowy 2025 roku. Jak dotąd wziął on udział w ledwie ośmiu spotkaniach i nie zanotował trafienia czy asysty.

Lewonożny Larsson na swoim koncie ma także siedem meczów w kadrze „Trzech Koron”.

Opcją dla niego może być powrót do ojczyzny.