Jordi Alba bohaterem wymiany?! Hiszpan nie pali się do odejścia

Jordi Alba bohaterem wymiany?! Hiszpan nie pali się do odejścia fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: ESPN

Jordi Alba mógłby trafić do Interu Mediolan w ramach wymiany za Alessandro Bastoniego - donosi ESPN.

Lewy obrońca „Barcy“ ma jeden z największych kontraktów w klubie i biorąc pod uwagę wyraźną chęć Katalończyków do wydawania mniejszej ilości pieniędzy, są oni zainteresowani tym, co trzeba zrobić, aby pozbyć się jego karty zawodniczej wraz z towarzyszącą jej umową.Według nieoficjalnych doniesień, Barcelona miałaby wymienić Albę na Alessandro Bastoniego z Interu Mediolan.

Najtrudniejsze w całej tej sprawie jest to, że Hiszpan nie ma ochoty odchodzić, a nawet powiedział ostatnio, że chce zakończyć karierę na Camp Nou.

- Zostały mi trzy lata kontraktu i widzę siebie wypełniającego tę umowę. Decyzja klubu jest już podjęta, a moją intencją jest pozostanie w Barcelonie na całe piłkarskie życie - oznajmił Alba na początku czerwca.

Największym powodem, dla którego Barcelona szuka możliwości pozbycia się reprezentanta Hiszpanii, jest pomoc w sfinalizowaniu podpisania nowej umowy przez Lionela Messiego. Jeśli doświadczeni gracze z dużymi umowami jak Alba, Sergi Roberto i Sergio Busquets zgodzą się obniżyć swoje honoraria lub odejdą z klubu, może to znacząco ułatwić sprawę. Na razie jednak wydaje się, że każdy z nich jest na liście transferowej Barcelony.

22-letni Bastoni przybył do ekipy z Mediolanu w 2017 roku z Atalanty. Zawodnik wystawiany najczęściej na pozycji środkowego obrońcy zanotował do tej pory 58 występów dla Interu, w których zdobył dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy