Jorge Mendes pracuje nad transferem rozchwytywanego obrońcy

2024-01-17 09:17:31; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Jorge Mendes pracuje nad transferem rozchwytywanego obrońcy Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Jorge Mendes przygarnął do swojej stajni Leny’ego Yoro. Latem piłkarz może wylądować w Manchesterze United lub Bayernie Monachium - przekonuje Florian Plettenberg.

Osiemnastolatek to jedno z odkryć trwającego sezonu, bo choć na seniorskim poziomie zadebiutował już w kampanii 2021/2022, na dobrą sprawę zaczęło być o nim głośno właśnie w ostatnich miesiącach.

Środkowy defensor imponuje spokojem w defensywie, co zwróciło uwagę wielu klubów. Zawodnika szybko połączono z Paris Saint-Germain czy Realem Madryt.

Jak zauważa Florian Plettenberg, Leny Yoro ma nowego agenta. Jego karierą zarządza teraz Jorge Mendes.

Były agent Cristiano Ronaldo już rozpoczął pracę nad transferem utalentowanego Francuza. Duże szanse na wygranie walki o jego podpis mają Manchester United oraz Bayern Monachium.

Obie ekipy poszukują nowego stopera, który stanowiłby wzmocnienie na długie lata, a nazwisko piłkarza Lille OSC znajduje się bardzo wysoko na ich liście życzeń.

Szanse na styczniową przeprowadzkę są małe. Wydaje się, że operacja dojdzie do skutku po zakończeniu bieżących rozgrywek i na pewno będzie nieść za sobą duży wydatek rzędu około 50 milionów euro.

Yoro już otrzymuje powołania do kadry Francji U-21. Pod wodzą Thierry’ego Henry’ego rozegrał jak dotąd cztery spotkania.

Jego dorobek w piłce klubowej to 39 meczów, trzy gole oraz asysta.