Jorginho na wolnym rynku. Dwóch gigantów zarzuca sieci

Jorginho na wolnym rynku. Dwóch gigantów zarzuca sieci fot. MDI / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport

FC Barcelona oraz Juventus z miejsca zainteresowały się Jorginho, który wchodzi na rynek wolnych zawodników, informuje „Sport”.

Wszystko wskazuje na to, że przygoda reprezentanta Włoch z Chelsea powoli dobiega końca. Klub przez długi czas starał się przekonać pomocnika do pozostania, a agent piłkarza przekonywał, że negocjują wyłącznie z „The Blues”, strony wyraźnie jednak obierają inne drogi. Jorginho zażądał znaczącej podwyżki, co uznano za niestosowne, w związku z czym klub nie planuje na ten moment przedstawiania oficjalnej propozycji.

To otwiera drogę rodowitemu Brazylijczykowi na poszukiwanie nowego wyzwania. Jak informuje kataloński „Sport”, na pierwszych chętnych nie trzeba było długo czekać.

Jako pierwsze sieci zarzucają FC Barcelona oraz Juventus. „Barça” w ostatniej kolejce zdołała wrócić na pozycję lidera LaLigi, choć i w obecnym sezonie nie obywa się dla niej bez problemów. Klub przeczesuje rynek w poszukiwaniu ciekawych opcji transferowych i 30-latek z pewnością będzie dla niej jednym z priorytetów na najbliższe miesiące.

Rękawicę zamierzają podjąć jednak wspomniani „Bianconeri”. Turyńczycy przechodzą przez kryzys, od lat obserwowali jednak byłego zawodnika SSC Napoli, kilkukrotnie sondując możliwość jego sprowadzenia. Teraz nadarza się ku temu znakomita okazja, której nie zamierzają zmarnować.

Ekipa ze Spotify Camp Nou z pewnością będzie chciała kreatywnie podejść do zapisów dotyczących wynagrodzenia, co może nieco przeciągnąć sprawę. Pod tym względem „Stara Dama” ma nieco łatwiej, ponieważ dzięki włoskiemu prawu podatkowemu piłkarz będzie mógł liczyć na większe ulgi, a co za tym idzie klub może swobodniej dyskutować o warunkach finansowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy