Jorginho: Pewnego dnia chciałbym wrócić do Napoli

Jorginho: Pewnego dnia chciałbym wrócić do Napoli fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky Italia

Pomocnik Chelsea, Jorginho, niejednokrotnie podkreślał, że w Neapolu czuł się jak w domu. W rozmowie ze Sky Sport Italia, ponownie „puścił oczko” do swojego byłego klubu.

Włoski pomocnik, po dołączeniu do Chelsea, od razu stał się kluczową postacią w drużynie „The Blues”. 29-latek nie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację. Barwy ekipy ze Stamford Bridge przywdziewa od 2018 roku i cały czas prezentuje wysoką formę.

Jednak nie zapomina o swoim byłym pracodawcy. Powrót do Napoli pozostaje częścią jego długoterminowych planów. Jorginho chce wrócić do znajomego otoczenia, zanim nadejdzie dzień, w którym odłoży buty na kołek.

- Miałem wspaniałe doświadczenie w Neapolu. Bardzo lubię miasto i kibiców. Szczerze mówiąc, nie myślę o tym, ponieważ skupiam się całkowicie na Chelsea, ale jeśli jest taka możliwość, aby pewnego dnia tam wrócić, oczywiście bym chciał - stwierdził Jorginho dla Sky Sport Italia.

Kontrakt urodzonego w Brazylii pomocnika z Chelsea obowiązuje do lata 2023 roku. Oznacza to, że w tym momencie potrzebne byłyby duże pieniądze, żeby działacze „The Blues” byli skłonni sprzedać Jorginho. Tym bardziej, że 29-latek odgrywa ważną rolę w planach Thomasa Tuchela na zbudowanie drużyny.

Bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Jorginho pozwoli, aby jego umowa z Chelsea zakończyła się, zanim wróci do Włoch jako wolny zawodnik.

Jorginho został również zapytany o to, co by wolał - finał Ligi Mistrzów z Chelsea czy finał mistrzostw Europy z Włochami.

- Nie można wybrać jednego. Oczywiście wziąłbym oba – skwitował urodzony w Brazylii zawodnik.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy